Festival

Juu Jääb 2018 üllatab mitmekülgse programmiga

Traditsiooniline muusikagurmaanide lemmiküritus, tulevikumuusika festival Juu Jääb toimub sel suvel 5.-8. juulini juba 22. korda. Maalilisel Muhumaal, koduseks saanud Muhu Muusikatalu lavalaudadelt toovad oma kauneimad helid publikuni sellised maailmamuusika nimed, nagu Ann Shirley (Prantsusmaa), Maya Vik (Norra) ja Jazztronik (Jaapan). Festivali detailne programm on välja toodud programmi lehel.

Festival Juu Jääb on oma publiku nägu – nooruslik kuid elutark, seiklusjanuline kuid rahu armastav. Vastavalt sellele on kokku pandud ka festivali kava. Klassikalisest jazzist elektrooniliste rütmideni hoiavad melomaanide meeli erksana veel Maga Bo (BRA), Master Fatman (DEN), Skelter (USA), Deniss Pashkevich (LAT), Liutauras Janusaitis (LIT), Timo Lassy (FIN), Espen Berg Trio (NOR). Lisaks parimad artistid Eestist eesotsas Villu Veski, Marie ja Raul Vaigla, Laura & W, Elmu Värk, Mati Vaarmann, Tõnu Kõrvitsa jpt-ga.

Kõike seda täiendab kohapeal sündiv unikaalne improvisatsioon – peale kontsertprogrammi kogunevad Juu Jääbi jammitelki hilisöisteks jam sessioniteks kõik muusikud, et suhelda helikeeles,luues seejuures eksklusiivsed ja ootamatud muusikalised kooslused, millele publik saab kaasaelada varaste hommikutundideni.

Kõige väiksematele muusikasõpradele pakub tegevust Master Fatmani jazzikool, toidugurmaanide rõõmuks leiab aset Häckeri köögishow, kus armastaud artistide ja ilusate helide saatel sünnivad kunstiteosed muusikatalu pop-up restoranis.

Läbi aastate on Juu Jääb pakkunud oma publikule midagi uut ja põnevat, rikastades inimeste kuuldesensoreid juba kõrgelt tunnustatud muusikalise assortiiga. Festival toimub iidsete Muhu kiviaedade ja rookatuste vahel, loodusjõudude meelevallas, kostitades publikut nii juulikuise leitsaku, imelise tähistaeva kui ka suviste paduvihmadega. Juu Jääb ei sea piire – sel nädalavahetusel tuksub kõigi osalejate süda ühes taktis – muusika taktis, pakkudes kordumatut atmosfääri, head toitu ning tegemist nii väikestele kui suurtele.

Eriliseks teeb Juu Jääbi see, et festival toimub Muhu muusikatalus loodusjõudude meelevallas. Enamus aastatel on ilmataat kostitanud Juu Jääbi publikut juulikuise päikeseleitsaku ja romantilise südant kosutava tähistaevaga. Samas on publik rahvusvaheliste tippartistide muusika järgi tantsinud ka rohkes suvises paduvihmas mudaseks muutuval rohukamaral. Ikka ja alati tulevad inimesed kokku tähistama muusika sündi, mis niisugusel kujul saab mõjuda ainult Muhu muusikatalu õuel.

Traditsiooniliste esinemispaikadena on staažikatele juujääblastele tuntud Muhu Muusikatalu, Pädaste mõis ja Muhu Katariina kirik ning Kuressaares Arensburg Boutique Hotel & Spa Päikeseterrass. Täpsema info esinemispaikadede kohta Leiad siit!

Juu Jääb 2018 aasta kava on pidevas täienemises, jägi meie Facebook lehte või Facebook Üritust või hoia meie programmi lehel pilk peal.

 

Festival Juu Jääb kontaktid

Muhu Musikatalu
Tel: +372 555 68 518
E-mail: info@juujaab.ee
Aadress: Veskimäe talu, Hellamaa küla, Muhu vald 94741, Eesti

Korraldaja:
Eesti Saarte Kultuuriühendus MTÜ
reg nr. 80217452
Pank: Swedbank EE512200221027688268

 

Juu Jääb Festivali toetavad:

Toetavad: Kultuuriministeerium, Eesti Kultuurkapital, Muhu Vallavalitsus, Norra Kuninglik Saatkond, Prantsuse Instituut Eestis, USA saatkond Eestis, Nordic Hotel Forum, Porsche, Bestair, Tele2, Fine Brands, Saku, Valge Klaar, TL-Holding, Häcker, EventCatering, Enn Meri, Pere Optika, Ösel Consulting, Continental Moda, Deko Disain, ADM Interactive, Ekspress Meedia/Delfi, Raadio Kadi, Saarte Hääl, Pädaste Mõis, Arensburg Boutique Hotel & Spa, Eesti Jazziliit