Trio Infiltrators feat. Etuk Ubong, Heikko Remmel

/

Leedu Nigeeria Eesti

Trio Infiltrators

Jan Maksimowicz, (LIT), saksofon, elektroonika

Dmitrij Golovanov, (LIT), klahvpillid, elektroonika

Arkadij Gotesman, (LIT), trummid, elektroonika

Etuk Ubong, (NGA), trompet

Heikko Remmel, (EST), kontrabass

Etuk Ubong

Nigeeria trompetist ja flügelhorni mängija Etuk Ubong (1992) sündis Lagoses. Muusikaga hakkas tegelema 14 aastaselt ja on sellega edukalt tegelenud tänini. Dzässi õppis Peter Kingi Muusikakolledzis, klassikalist muusikat aga Lagose Musoni Muusikakoolis. On mänginud erinevate ansamblite ja bändidega. 

Femi Kuti  kutsus teda oma bändi Kutiat the African Shrine, kus mängis järgnevad 2 aastat Nigeeria festivalidel ning tuuris Ghanas. Tippsündmus oli kohtumine dzässilegend Hugh Masakelaga Bayelsa dzässifestivalil.

2015. a. mängis Ubong Lagose, Abuja ja Musoni dzässifestivalidel oma Nigeeria Kvartetiga. Briti vokalist Cleveland Watkiss oli bändist nii sisse võetud, et kutsus Ubongi kvarteti mängima Satchmo dzässifestivalile, kus tal oli peaosa.

Rahvusvahelise trompetigildi liikmena esindas Ubong augustis Ohios toimunud konverentsil ning lõpetas aasta mängides projektis On Mass, mida juhtis Jamie Cullum Londoni dzässifestivalil.

2016. a. kolis Lõuna Aafrikasse, jätkates oma dzässiharidust Cape Towni ülikoolis. Ta kogus endale kiiresti kuulsust kohalikul dzässimaastikul, olles kokku pannud EtukUbongi kvarteti kolme tõusva tähega Ludwe Danxa klaveril, Shakeel Cullis on bassil ja Keno Carelse trummmidel. Kvartet on mänginud sellistel Lõuna Aafrika tippüritustel nagu Straight No Chaser, The Crypt ja The Orbit.

Oma debüütalbumi „Ime“ lindistas Ubong 2016. a. koos oma Nigeeria Dzässikvartetiga ning lasi selle välja juunis. Plaat peegeldab tema Nigeeria kultuuripärandit nagu ka heatahte filosoofiat, rahu ja humaansust. Ubongi viimase aja esinemised Lõuna Aafrikas ja Nigeerias on pühendatud albumi promole. Lõuna Aafrikas Native Yards Heritage Festival (sept. 2016) ja Nigeerias Abuja Jazz Festival (nov. 2016) ning Satchmo Jazz Festival (apr. 2017) – mõlemad Nigeeria Kvartetiga.   2017. a. on kavas tuur USA-s ja Euroopas.