Villu Veski - Tiit Kalluste NORDIC PASSION

/

Eesti

Villu Veski - Tiit Kalluste NORDIC PASSION

R, 30/06/2017 - 19:00, Juu Jääb 2017, Muhu Katariina kirik

Villu Veski, (EST), saksofon, elektroonika

Tiit Kalluste, (EST), akordion

Villu Veski ja Tiit Kalluste saksofoni-akordioni duo on oma karge ja veidi nukra Põhjala saarte muusikaga tuntuks saanud paljudes maailma nurkades. Oma muusikuteed alustasid Veski-Kalluste  nagu paljud teisedki ameerika jazzilegendide eeskuju järgides. Alles 1997. aastal,  pärast külaskäiku Fääri saartele ja tutvumist  lummava kaljusaarestiku looduse ja muusikatraditsioonidega,  muutus nende muusikamaailm kardinaalselt.  Vaimustus ja inspiratsioon olid nii suured, et pea ühe hingetõmbega valmis  1998.aastal  esimene album “Põhjala saarte hääled”. Plaat äratas duo vastu juba laiemat huvi ka väljaspool Eestit.  Erinevate saarte loodusest, legendidest ja muusikast inspireeritud teine ja kolmas album  ilmusid vastavalt 2001 ja  2009 juba Fääride plaadifirmalt TUTL.

Muhu Katariina kirik- Villu Veski kodusaare kirik   on üks  kaunimaid ja parima akustikaga selle muusika mängimiseks. Nordic Passion - Põhjala kirg, on duo uus kontserdikava,  milles sisaldub  põhjala muusika  lõputu lihtsus ja sügavus.

Villu Veski ja Tiit Kalluste esimesele heliplaadile “Põhjala saarte hääled” kirjutas saateteksti president Lennart Meri: 
“Läänemere ruum on olnud programm, mida oleme täitnud oma ajalooga ja mida täidame täna oma sisuga. Siin kõnnib teie ees kaks meest, kes on noppinud helisid Põhjala saartelt ja neid meie jaoks tänapäeva kandnud. Siin on üks viis võtta vastu Põhjala vahemere viisid. “
Kadriorus,  14. oktoobril 1998