Programm


Tänud publikule, artisitdele, koostööpartneritele ning sponsoritele – järgmine Juu Jääb tuleb juba 2019 suvel, kohtume Muhus.

Möödunud festival Juu Jääb 2018 = 14 kontserti, 72 artisti, 11 riiki:

Sellel aastal astusid publiku ette:

Tartu, Eesti Rahva Muuseum

Kolmapäev / 4. juuli 2018 / 19:00

Espen Berg Trio (Norra)

Espen Berg – klaver
Bárður Reinert Poulsen – bass
Simon Olderskog Albertsen – trummid

Tagasi ülesse

 

Kuressaare, Arensburg Boutique Hotel

Neljapäev / 5. juuli 2018 / 19:00

Helin-Mari Arder, Ivi Rausi ja Liina Saar: “Aitäh, Valter Ojakäär!”

“Aitäh, Valter Ojakäär!” on kontsert, kus astuvad lavale kolm Eesti jazzlauljatari, Helin-Mari Arder, Ivi Rausi ja Liina Saar, kes teevad kummarduse Eesti jazzi grand old suurkujule, Valter Ojakäärule. Valter Ojakäär oli ja on Eesti jazzi suurkuju Tänu temale teame, mis selles muusikamaailmas toimus nii meil kui ka mujal. Tänu temale saame me laulda laule, millest väga paljud on jõudnud aja jooksul erinevate generatsioonide repertuaari. Need lood on ajatud ja igihaljad. Need puudutavad meie hinge ja panevad silmad särama. Need aitavad mõista elu ja selle saladusi. Need aitavad elada.

Helin-Mari Arder – vokaal
Ivi Rausi – vokaal
Liina Saar – vokaal
Danel Aljo – saksofonid
Jaan Jaanson – kitarr
Ara Yaralyan – kontrabass
Aleksandra Kremenetski – löökpillid

Tagasi ülesse

 

Muhu Musikatalu

Neljapäev / 5. juuli 2018 / 20:00

Espen Berg Trio (Norra)

Jazz Japan’s nimetas Espen Berg Trio (EBT) 2016 esimese poolaasta suurimaks musikaalseks avastuseks. Trio kriitikute poolt kiidetud debüüt album “Mønster” ilmus 2015 aastal. Nende teine album “Bølge” avaldasid nad juba Jaapani plaadifirma Blue Gleam alt 2017 aasta septembris. Espeni muusika on meloodiline, ent rütmiliselt kompleksne.

Espen Berg – klaver
Bárður Reinert Poulsen – bass
Simon Olderskog Albertsen – trummid

Tagasi ülesse

 

Raul Vaigla Fusion feat. Marie Vaigla (Eesti)

Raul Vaigla on mitmekülgne muusik, kelle mahlakas basskitarr on tuntud paljudest koosseisudest nagu Ultima Thule, Radar, V.S.P Projekt, Dagö, Sooäär-Vaigla-Ruben trio jne. Raul Vaigla mängustiil on ühtaegu vankumatult täpne ning eksimatult isikupärane. Kvartetis musitseerivad Raul Vaigla kõrval Meelis Vind klarnetil, Raun Juurikas klahvpillidel ja Caspar Salo trummidel. Lisaks ühineb kvartetttiga Raul Vaigla tütar Marie Vaigla, kelle värvirikast vokaali tuntakse ansamblist Frankie Animal.

Marie Vaigla – vokaal
Raul Vaigla – bass
Meelis Vind – klarnet
Raun Juurikas – klahvpillid
Caspar Salo – trummid

Tagasi ülesse

 

MAYA VIK (NORWAY)

Norwegian Grammy Winner

Maya Vik on Norra laulja, laulukirjutaja ning bassimängija, kes võitnud Norra “kohaliku Grammy” – Spellemannpriseni auhinna ning kelle muusikaline karjäär on kestnud 15 aastat. Maya ostis oma esimene kitarri 14- aastaselt, kuid vahetas selle paari aasta pärast bassi vastu välja. Maya on öelnud, et tema peamiseks suunajaks muusika juurde on olnud tema õde, kes viis ta omal ajal Janet Jacksoni, Prince’i ja Michael Jacksoni loomingu juurde.

The New York Times on kutsunud teda “Prince’i ja Janet Jacksoni poolt kehastatud Minneapolise funki taaselustajaks”. Oma mahlakate vokaalide ning sügavate bassihelide saatel loob Maya Vik värskust elektroonilise funki žanrisse, mis ei jäta külmaks mitte ühtegi publikut.

​​

Tagasi ülesse

 

Jammitelk

Rahvusvaheline jammsession

DJ Maga Bo (Brasiilia/USA)

 


Tagasi ülesse

 
 

Muhu, Katariina Kirik

Reede / 6. juuli 2018 / 17:30

Jazztronik feat. Asuka Yoshizaki (Jaapan)

 
Ryota Nozaki (Jazztronik) – klaver
Asuka Yoshizaki – koto

Tagasi ülesse

 

Muhu, Pädaste Mõis

Reede / 6. juuli 2018 / 18:30

Kontsert-õhtusöök Susanna Aleksandra & band (Eesti)

Susanna Aleksandra on eesti jazzlauljatar, laulusõnade kirjutaja ja helilooja. Muusika on Susannat saatnud varajasest east, muusikute perekonnas üles kasvades saatsid tema lapsepõlve kodused nii ansambliproovid kui jam sessionid. Oma jazzansambliga astus Susanna esmakordselt lavale 17. aastasena. Tänaseks on armastus muusika ja teiste kultuuride vastu viinud Susanna õpingutele mainekasse Sibeliuse Akadeemiasse.

Susanna Aleksandra haarab publikut oma karismaatilise lavaoleku ja sooja kõrvu paitava tämbriga. Tema jaoks on muusikas tähtsaim lugude jutustamine ning energia ja sünergia, mis tekib nii mängijate endi kui ka mängijate ja publiku vahel.

Broneerimiseks võtke ühendust Pädaste Mõisaga info@padaste.ee või +372 45 48 800

Tagasi ülesse

 

Muhu Musikatalu

 

Reede / 6. juuli 2018 / 20:00

20:00 – Tenor Legacy: Baltic Stars

Timo Lassy (Soome)
Deniss Pashkevich (Läti)
Liutauras Janusaitis (Leedu)
Villu Veski (Eesti)

Tagasi ülesse

 

22:30 – ANN SHIRLEY (FRANCE)

The Voice France 2017

Ann Shirley on Pariisist pärit Kameruni juurtega lauljanna. Olles klassikaline pianist alustas ta juba 6-aastaselt muusika ja tantuõpingutega konservatooriumis. Murdepunkt tema karjääris saabus, kui ta tutvus jazzviiuldaja Didier Lockwoodiga, kes olles lummatud tema talendist, julgustas teda jätkama oma vokaalsete oskuste arendamist, mis on tänaseks viinud paljude edukate projektideni.

2013. aastal võitis Ann oma esimese lauluvõistluse Pariisi kuulsas l’Alhambra kontserdisaalis. 2014. aastal aga osales ta oma esimesest korda lauluvõistlusel televisioonis ning jõudis seal finaali. Aasta hiljem võitis ta juba Prantsusmaa juhtiva soul-muusikavõistluse Sankofa ning mängis mõned kuud hiljem Stanley Clarke’i kontserdil Enghien Les Bains’i jazzifestivalil.

Sügavalt eklektiliselt ammutab Ann Shirley inspiratsiooni mitmetest muusikastiilidest nu soul-ist, gospelist, hip-hopist ja house’st kuni progressiivse roki, elektroonika, afroni välja. Sellega on tal välja kujunenud oma stiil, mida nüüd meiega jagab.

Ann Shirley saabub Pariisist Juu Jääbile 9 liikmelise ansambliga:

Ann Shirley – vokaal, klaver
Ralph Lavital – kitarr
Swaeli Mbappé – bass
Mathieu Edward – trummid
Nicholas Vella – klahvpillid
Mickaël Joseph – klahvpillid
Nkia Asong – back vokaal
Agyei Osei – back vokaal
Jason Claude – heli

Tagasi ülesse

 

00:00 – Gram-Of-Fun (Eesti)

Gram-Of-Fun tekkis aastal 2015 ja koosnes algselt DJ-dest Muudu, Philgood ja JaanJaago. Bootleg-remixide produtseerimisest liiguti peagi originaal-loomingu poole, kaasates mitmeid teisi muusikuid. Läbimurre bändi tekkimiseks tuli aastal 2017, kui paarile instrumentaal-trackile vokalisti otsides kutsuti stuudiosse Kristel Aaslaid. Kohene omavaheline võimas keemia pani aluse plaanile bändina edasi minna. Live-esinemisteks lisati punti bassimängija Kostja Tsõbulevski, kitarrist Raul Ojamaa ning soundimees Kaarel Tamra, kes kõik muusikasõpradele lähemalt tutvustamist ei vaja.

DJ Muud
DJ PhilGood
DJ JaanJaago
Kristel Aaslaid – vokaal
Kostja Tsõbulevski – bass
Raul Ojama – kitarr
Kaarel Tamra – heli-tehnika

Tagasi ülesse

 

Jammitelk

Rahvusvaheline jammsession

DJ PhilGood & DJ JaanJaago

 


Tagasi ülesse

 

Pop-up SUVERESTO Zenato õhtusöök

Toidugurmaanide rõõmuks toimuvad muusikatalu pop-up restoranis nii reedel kui laupäeval Zenato eri-õhtusöögid koos Häckeri köögishow’ga, kus armastatud artistide ja ilusate helide saatel sünnivad kunstiteosed nii taldrikul kui laval. Zenato õhtusöögi 3 käigulise gurmee menüü on kokku pannud Muhu Muusikatalu pop-up restorani peakokk Jana Lintin ning iga roa kõrvale on sobitatud vein Zenato veinimajast. Zenato eriõhtusöök algab 17.00 ja kestab kuni 20.00

Täpsem info laua broneerimise, menüü ja veinide kohta leiad siit!


Tagasi ülesse

 
 

Muhu, Katariina Kirik

Laupäev / 7. juuli 2018 / 14:00

Espen Berg Trio (Norra)

Espen Berg – klaver
Bárður Reinert Poulsen – bass
Simon Olderskog Albertsen – trummid

Tagasi ülesse

 

Muhu Musikatalu

 

Laupäev / 7. juuli 2018 / 15:00

Wings of Dixie (USA)

USA lennuväe diksiländansambel, mille muusika meenutab New Orleansi õhkkonda. Ameerika traditsioonilise diksiländdžässiga kostitav Wings of Dixie on ainulaadne ansambel , mis esindab Ameerika Ühendriikide Euroopa õhujõude ja on esinenud juba rohkem kui kümme aastat. Nende repertuaaris on nii rahulikku kui ka särtsakat muusikat , mis meenutab tolle sooja ja niiske Mississippi jõesadama, New Orleansi õhkkonda, kust see muusika kord alguse sai.

Tagasi ülesse

 

 

Laupäev / 7. juuli 2018 / 20:00

20:00 – Eesti legendid: Mati Vaarman & Elmu Värk Organ Trio (Eesti)

Mati Vaarman

Tagasi ülesse

 

21:30 – Laura & W (Eesti)

Laura & W “Crazy Enough” plaadiesitlud. Duos Laura & W musitseerivad kaks silmapaistvat eesti muusikut – laia haardega jazzmuusik ja saksofonist Villu Veski ning mitmekülgse stiilipaletiga lauljanna Laura Põldvere. Duo tantsulise programmi stiilipiirid jooksevad diskost jazziliku elektroonikani. Mänguline ja julgelt eksperimenteeriv tandem ei karda maitsepiire degusteerida. Improvisatsioonidest sündivad rännakud haaravad nii jahedamaid moevälju kui ka tuliseid tantsubiite.

Laura Põldvere – vokaal, elektroonika
Villu Veski – saksofon, elektroonika

Tagasi ülesse

 

23:00 – JAZZTRONIK (JAPAN)

JAZZTRONIK on Jaapani helilooja, produtsent, pianist ja DJ, kelle populaarsed peod Tokyos kannavad nime “Jazztronica!!”

Tema deüüdiks kujunes album “Numero Uno” 1998. Jazztronik on välja andnud üle 20 albumi nagu “Cannibal Rock” (2005), “en:Code” (2005), “Love Tribe” (2007), “GrandBlue” (2007), “JTK” (2009), “Dig Dig Dig” (2011), “Jazztronik Studio Live Best” (2012), “Cinematic” (2014). Samuti on Jazztronik esimene Jaapani DJ, kelle muusikamiksid on Mix kogumikul “Defected in The House”. Tal on välja antud ka albumid “Lovetronica!!” (2009), “The Rawest Fusion – Jazztronik VS Mad Mats” (2009). Jazztroniku värskeim album on “Keystone” (2016).

Tema lugu “Samurai” albumilt “Nanairo” 2004, sai ülemaailmseks hitiks, mis leidis koha Gilles Petersoni, Danny Kriviti, Louie Vega jt. tuntud DJ-de edetabelites. “Samurai” edu tegi temast maailmas enimtuntud Jaapani DJ.

Jazztronik on olnud külaliseks paljudel festivalidel ja esinenud New Yorgis Pariisis, Londonis, Manchesteris, Roomas, Seoulis, Shanghais, samuti Slovakkias, Horvaatias, Iirimaal ja mujal.

Helilooja ja produtsendina on Jazztronik produtseerinud soundtrack’e Jaapani Prime Time TV Draamadele “Miraikoushi Meguru”, “Real Clothes”, “Love game”, “Toubou Bengoshi”, “First Class” ning filmidele nagu “Miyagino”. Ta on ka LEXUSe uue mudeli Lexus New ModelCar “CT200h” tunnusnäoks, kui Jaapani üks tuntumaid muusikuid maailmas.

Festivalil Juu Jääb 2018 astub Jazztronik üles DJ-na ja pianistina. Ta annab reedel, 6. juulil, Muhu Katariina kirikus soolokontserdi klaveril koos Jaapani kotomängijaga ja hullutab publikut kesköise DJ setiga laupäeval, 7. juulil festivali pealaval Muhu Muusikatalus.


Tagasi ülesse

 

Jammitelk

Rahvusvaheline jammsession

DJ Tõnu Kõrvits


Tagasi ülesse

 

 

Pop-up SUVERESTO Zenato õhtusöök

Toidugurmaanide rõõmuks toimuvad muusikatalu pop-up restoranis nii reedel kui laupäeval Zenato eri-õhtusöögid koos Häckeri köögishow’ga, kus armastatud artistide ja ilusate helide saatel sünnivad kunstiteosed nii taldrikul kui laval. Zenato õhtusöögi 3 käigulise gurmee menüü on kokku pannud Muhu Muusikatalu pop-up restorani peakokk Jana Lintin ning iga roa kõrvale on sobitatud vein Zenato veinimajast. Zenato eriõhtusöök algab 17.00 ja kestab kuni 20.00

Täpsem info laua broneerimise, menüü ja veinide kohta leiad siit!


Tagasi ülesse

 

Tallinn, Philly Joe’s Jazz Club

Laupäev / 7. juuli 2018 / 20:00

Espen Berg Trio (Norra)

Espen Berg – klaver
Bárður Reinert Poulsen – bass
Simon Olderskog Albertsen – trummid

Tagasi ülesse