Programm

Juu Jääb festivalil on hea meel avalikiustada kolme peaesineja nimed, kelleks on Ann Shirley (Prantsusmaa), Maya Vik (Norra) ja Jazztronik (Jaapan). Festivali kogu programmist teavitame teid peatselt siin veebilehel ja Facebookis.

ANN SHIRLEY (FRANCE)

The Voice France 2017

Ann Shirley on Pariisist pärit Kameruni juurtega lauljanna. Olles klassikaline pianist alustas ta juba 6-aastaselt muusika ja tantuõpingutega konservatooriumis. Murdepunkt tema karjääris saabus, kui ta tutvus jazzviiuldaja Didier Lockwoodiga, kes olles lummatud tema talendist, julgustas teda jätkama oma vokaalsete oskuste arendamist, mis on tänaseks viinud paljude edukate projektideni.

2013. aastal võitis Ann oma esimese lauluvõistluse Pariisi kuulsas l’Alhambra kontserdisaalis. 2014. aastal aga osales ta oma esimesest korda lauluvõistlusel televisioonis ning jõudis seal finaali. Aasta hiljem võitis ta juba Prantsusmaa juhtiva soul-muusikavõistluse Sankofa ning mängis mõned kuud hiljem Stanley Clarke’i kontserdil Enghien Les Bains’i jazzifestivalil.

Sügavalt eklektiliselt ammutab Ann Shirley inspiratsiooni mitmetest muusikastiilidest nu soul-ist, gospelist, hip-hopist ja house’st kuni progressiivse roki, elektroonika, afroni välja. Sellega on tal välja kujunenud oma stiil, mida nüüd meiega jagab.

Ann Shirley esineb Muhu Muusikatalus reedese festivalipäeva peaesinejana.

 

 

MAYA VIK (NORWAY)

Norwegian Grammy Winner

Maya Vik on Norra laulja, laulukirjutaja ning bassimängija, kes võitnud Norra “kohaliku Grammy” – Spellemannpriseni auhinna ning kelle muusikaline karjäär on kestnud 15 aastat. Maya ostis oma esimene kitarri 14- aastaselt, kuid vahetas selle paari aasta pärast bassi vastu välja. Maya on öelnud, et tema peamiseks suunajaks muusika juurde on olnud tema õde, kes viis ta omal ajal Janet Jacksoni, Prince’i ja Michael Jacksoni loomingu juurde.

The New York Times on kutsunud teda “Prince’i ja Janet Jacksoni poolt kehastatud Minneapolise funki taaselustajaks”. Oma mahlakate vokaalide ning sügavate bassihelide saatel loob Maya Vik värskust elektroonilise funki žanrisse, mis ei jäta külmaks mitte ühtegi publikut.

Maya Vik astub Juu Jääbi neljapäevase kontserdipäeva (5.07) peaesinejana Muhu Muusikatalu pealaval üles kell 22.30.


 

 

JAZZTRONIK (JAPAN)

JAZZTRONIK on Jaapani helilooja, produtsent, pianist ja DJ, kelle populaarsed peod Tokyos kannavad nime “Jazztronica!!”

Tema deüüdiks kujunes album “Numero Uno” 1998. Jazztronik on välja andnud üle 20 albumi nagu “Cannibal Rock” (2005), “en:Code” (2005), “Love Tribe” (2007), “GrandBlue” (2007), “JTK” (2009), “Dig Dig Dig” (2011), “Jazztronik Studio Live Best” (2012), “Cinematic” (2014). Samuti on Jazztronik esimene Jaapani DJ, kelle muusikamiksid on Mix kogumikul “Defected in The House”. Tal on välja antud ka albumid “Lovetronica!!” (2009), “The Rawest Fusion – Jazztronik VS Mad Mats” (2009). Jazztroniku värskeim album on “Keystone” (2016).

Tema lugu “Samurai” albumilt “Nanairo” 2004, sai ülemaailmseks hitiks, mis leidis koha Gilles Petersoni, Danny Kriviti, Louie Vega jt. tuntud DJ-de edetabelites. “Samurai” edu tegi temast maailmas enimtuntud Jaapani DJ.

Jazztronik on olnud külaliseks paljudel festivalidel ja esinenud New Yorgis Pariisis, Londonis, Manchesteris, Roomas, Seoulis, Shanghais, samuti Slovakkias, Horvaatias, Iirimaal ja mujal.

Helilooja ja produtsendina on Jazztronik produtseerinud soundtrack’e Jaapani Prime Time TV Draamadele “Miraikoushi Meguru”, “Real Clothes”, “Love game”, “Toubou Bengoshi”, “First Class” ning filmidele nagu “Miyagino”. Ta on ka LEXUSe uue mudeli Lexus New ModelCar “CT200h” tunnusnäoks, kui Jaapani üks tuntumaid muusikuid maailmas.

Festivalil Juu Jääb 2018 astub Jazztronik üles DJ-na ja pianistina. Ta annab reedel, 6. juulil, Muhu Katariina kirikus soolokontserdi klaveril koos Jaapani kotomängijaga ja hullutab publikut kesköise DJ setiga laupäeval, 7. juulil festivali pealaval Muhu Muusikatalus.