Festival

Juu Jääb 2021

Legendaarne Juu Jääb Festival suvisel Muhumaal toimub 1.-4. juuli 2021. Festival “Juu Jääb” saab 25 aastaseks! Sünnipäevapidu toimub vabas looduses 3 päeva jooksul väga hea muusika ja seltskonnaga armsaks saanud Muhu Muusikatalu õuel. Oodata on artiste USA-st, Brasiiliast, Austriast, Inglismaalt,Norrast ja muidugi meie oma artiste uute plaadiesitluste ja koosseisudega.

Samas traditsiooniks saanud kontserdid toimuvad festivali kuupäevade raames ka Kuressaare Arensburg Boutique Hotel & Spa Päikeseterrasil, Pädaste Mõisas ja Muhu Katariina Kirikus jne.

Festival Juu Jääb

Festival Juu Jääb on oma publiku nägu – klassikalisest jazzist elektrooniliste rütmideni – nooruslik kuid elutark, seiklusjanuline kuid rahu armastav. Vastavalt sellele on kokku pandud ka festivali kava. Festivalil on nende aastate jooksul kõlanud väga palju maailmamuusikat – siin on rahva pilgud lavale naelutanud mustlaslauljatar Norig ning inglihäälne Eivor, ukulele saatel tõelist Havai lainetust pakkunud Bird, vastukaaluks tuline Simone Moreno. See ongi Juu Jääbi võlu, et kokku satub niivõrd palju eriilmelisi ja põnevaid artiste ning isiksusi, kellel kõigil on oma lugu jutustada. Jazzanova, Koop, Jazzie B, Toshio Matsuura presents HEX, Choc Quib Town, Daniel Pipi Piazzolla, Ola Onabule, Kain & Electric Barbarians, Bossa Electrica, Rinneradio, Clara Hill, Napoleon Maddox, Bobo Stenson, Raimonds Pauls, Sergei Manukjan, Jason Rebello, Maga Bo, Master Fatman, Skelter, Deniss Pashkevich, Liutauras Janusaitis, Timo Lassy, Espen Berg Trio on vaid mõned nimed, kes festivali on oma esinemisega austanud. Ka sellel aastal on sinejatevaliku poolest sama rikkalik.

Kõike seda täiendab kohapeal sündiv unikaalne improvisatsioon – peale kontsertprogrammi kogunevad Juu Jääbi jammitelki hilisöisteks jam sessioniteks kõik muusikud, et suhelda helikeeles,luues seejuures eksklusiivsed ja ootamatud muusikalised kooslused, millele publik saab kaasaelada varaste hommikutundideni.

Kõige väiksematele muusikasõpradele pakub tegevust Master Fatmani jazzikool, toidugurmaanide rõõmuks leiab aset Häckeri köögishow, kus armastaud artistide ja ilusate helide saatel sünnivad kunstiteosed muusikatalu pop-up restoranis.

Läbi aastate on Juu Jääb pakkunud oma publikule midagi uut ja põnevat, rikastades inimeste kuuldesensoreid juba kõrgelt tunnustatud muusikalise assortiiga. Festival toimub iidsete Muhu kiviaedade ja rookatuste vahel, loodusjõudude meelevallas, kostitades publikut nii juulikuise leitsaku, imelise tähistaeva kui ka suviste paduvihmadega. Juu Jääb ei sea piire – sel nädalavahetusel tuksub kõigi osalejate süda ühes taktis – muusika taktis, pakkudes kordumatut atmosfääri, head toitu ning tegemist nii väikestele kui suurtele.

Eriliseks teeb Juu Jääbi see, et festival toimub Muhu muusikatalus loodusjõudude meelevallas. Enamus aastatel on ilmataat kostitanud Juu Jääbi publikut juulikuise päikeseleitsaku ja romantilise südant kosutava tähistaevaga. Samas on publik rahvusvaheliste tippartistide muusika järgi tantsinud ka rohkes suvises paduvihmas mudaseks muutuval rohukamaral. Ikka ja alati tulevad inimesed kokku tähistama muusika sündi, mis niisugusel kujul saab mõjuda ainult Muhu muusikatalu õuel.

Traditsiooniliste esinemispaikadena on staažikatele juujääblastele tuntud Muhu Muusikatalu, Pädaste mõis ja Muhu Katariina kirik ning Kuressaares Arensburg Boutique Hotel & Spa Päikeseterrass. Täpsema info selle aasta esinemispaikadede kohta Leiad siit!

Meenutusi Juu Jääb 2020 aasta festivalilt

Meenutusi Juu Jääb 2018 aasta festivalilt

Meenutusi Juu Jääb 2017 aasta festivalilt

Hoia ennast kursis Juu Jääb 2021 festivali viimase infoga meie Facebook’i lehel.

 

Festival Juu Jääb kontaktid

Muhu Musikatalu
Tel: +372 555 68 518
E-mail: info@juujaab.ee
Aadress: Veskimäe talu, Hellamaa küla, Muhu vald 94741, Eesti

Korraldaja:
Eesti Saarte Kultuuriühendus MTÜ
reg nr. 80217452
Pank: Swedbank EE512200221027688268

 

Juu Jääb 2019 Festivali toetajad:

Toetavad: Kultuuriministeerium, Eesti Kultuurkapital, Muhu Vallavalitsus, Muhu Muusikatalu, EventCatering, Nordic Hotel Forum, ADM Interactive, Deko Disain, EKDesign, Enn Meri, A. Le Coq, Ekspress Meedia/Delfi, Raadio Kadi, Saarte Hääl, Arensburg Boutique Hotel & Spa, Eesti Jazziliit.