Tagasi ülesse

Festival

Juu Jääb 2023

Muhu saare suurim muusikasündmus Juu Jääb Festival suvisel Muhumaal toimub 6 – 9. juuli 2023!

Festival vabas looduses, armsaks saanud Muhu Muusikatalu õue peal, toob kokku väga hea muusika ja toreda seltskonna. Oodata on artiste USA-st, Brasiiliast, Iisraelist, Belgiast, Inglismaalt, Soomest ja muidugi meie oma Eesti artiste uute plaadiesitluste ja koosseisudega.

Traditsiooniks saanud kontserdid toimuvad festivali kuupäevade raames lisaks Muhu Muusikatalu-le ka Kuressaare Arensburg Boutique Hotel & Spa Päikeseterrasil, Pädaste Mõisas, Muhu Katariina Kirikus . Täpsema info selle aasta esinemispaikadede kohta Leiad siit!

Festival Juu Jääb

Festival Juu Jääb on juba 27 aastat mänginud Eesti muusikasündmuste loos ehk väikest, kuid seda olulisemat rolli. Eks vast sõltub, kuidas vaadata. Pädaste mõisaõues 26 aastat tagasi toimunud ja ootamatult menukaks osutunud kontserdist alguse saanud muusikaarmastajate koosviibimine on Muhu jonnakusega trotsinud mistahes olusid, olnud üle ääremaaks olemise puudustest ja pööranud need võimalusteks.

Kuigi Juu Jääbi õhustikku või vaibi – kuidas aga soovite, võib transportida üsna edukalt ka mujale, siis tõeliselt koju ja kohale jõuab see ikkagi Muhu saarel, kus hea muusika, taluhoovi õdus muruplats ja rõõm koosolemisest loovad energiat, mida tabavad hinnata nii publik kui artistid. Saabugu nad siis lähedalt või kaugelt. Kõik on alati oodatud ja teretulnud.

Vaadates tagasi sellele 27. aastale, tundub mõneti uskumatugi, et maailma mõistes nurgatagusesse kohta on tuldud kõikvõimalikest maailma erinevatest paikadest. Suurtest metropolidest nagu New York, Tokyo või London, küladest kaugelt Mongoolia kõnnumaalt, tuldud on naabersaarteltki – olgu Hawaiilt, Fääridelt ja isegi Saaremaalt. Kõik need värvikirevad ja omanäolised muusikalised karakterid on siinsele lavale kenasti ära mahtunud, toonud kaasa oma lood ja laulud ning võtnud südames loodetavasti kaasa killukese Muhumaa suvest, publiku tormilistest aplausidest, vahetust külalislahkusest.

Festival Juu Jääb on oma publiku nägu nooruslik kuid elutark, seiklusjanune kuid rahu armastav. Muusikale pole Juu Jääbil kunagi selgeid piire ette seatud, hiphopist rockini, jazzistandarditest elektrooniliste biitide, avantgardi ja koorimuusikani, bluesist soulini – erinevad žanrid ja koosseisud on leidnud siin oma koha ja dialoogi publikuga.
Festival on aastate jooksul võõrustanud kümneid eriilmelisi artiste ja muusikuid. Nii neid, kes teevad oma muusikuteel alles esimesi samme kui neid, kelle jaoks suured kontsertsaalid ja staadionitäied kuulajaid on argipäev. Gilles Peterson, Jazzanova, Koop, Toshio Matsuura, Rinneradio, Timo Lassy, Napoleon Maddox, Clara Hill, Christafari, Daniel Pipi Piazzolla, Raimonds Pauls, Ben Westbeech, Kain & Electric Barbarians, Eivor, Ola Onabule, on vaid üks murdosa neist sadadest artistidest, kes on 26. aasta jooksul Juu Jääbi lavale jõudnud.

Kuid festival ei toimu ainult laval, Juu Jääbi sundimatu õhkkond sünnitab ka ootamatuid ja unikaalseid improvisatsioone, mis juhtuvad jammitelgis siis, kui päike juba loojunud. Erilised muusikalised kooslused tantsitavad publikud sageli varajaste hommikutundideni – nii nagu see Juu Jääbil aegade algusest heaks tavaks on saanud. Samasuguseks heaks tavaks võib pidada end festivali ajal Muhu Muusikatalus sisse seadnud Juu Jääbi pop-up restorani.

Juu Jääb ei sea piire – sel nädalavahetusel tuksub kõigi osalejate süda ühes taktis – muusika taktis, pakkudes kordumatut atmosfääri, head toitu ning tegemist nii väikestele kui suurtele. Ja rõõm sellest kõigest püsib nii paduvihmas kui juulikuises leitsakus – eks saavad ka selle kohta kõik festivalikülastajad lihtsalt ja muretult nentida – juu jääb!

Meenutusi Juu Jääb 2020 aasta festivalilt

Meenutusi Juu Jääb 2018 aasta festivalilt

Meenutusi Juu Jääb 2017 aasta festivalilt

Hoia ennast kursis Juu Jääb 2023 festivali viimase infoga meie Facebook’i lehel.

 

Festival Juu Jääb kontaktid

Muhu Musikatalu
Tel: +372 555 68 518
E-mail: info@juujaab.ee
Aadress: Veskimäe talu, Hellamaa küla, Muhu vald 94741, Eesti

Korraldaja:
Eesti Saarte Kultuuriühendus MTÜ
reg nr. 80217452
Pank: Swedbank EE512200221027688268

 
Soome Instituut Eestis, Nordic Hotel Forum, Ösel Consulting, Eesti Jazziliit, Muhu Muusikatalu, Peotehnika, ADM Interactive, Deko Disain, EKDesign, Fine Brands, Hine, Kärbes, Pädaste Mõis, Arensburg, Enn Meri, Raadio Kadi, Saarte Hääl.–>