Programm

 
 

2021 toimunud kontserdid

 
 

Kuressaare, Arensburg Boutique Hotel

Neljapäev / 01. juuli 2021 / 19:00

Sketchbook Quartet (AUT)

SKETCHBOOK QUARTET esineb festivalil Juu Jääbil esmakordselt ning saabub Muhu saare suurimale muusikasündmusele otse Austria pealinnast Viinist. Loomingus hoiab küllaltki ebatraditsioonilise koosseisuga kvartett ukse avatud kõikvõimalikule eksperimenteerimisele. Vähe on sel ehk pistmist tavapärase raadiojazziga – laval sulandatakse kokku kõike, mis vähegi antud hetkel sobiv tundub, proge- ja surfirockist kammerliku jazzini, rohkete improvisatsioonidega liueldakse üle tihedate rütmimustrite. Ise leiavad nad, et peamine on luua meeleolu ja liikumist, mis oleks muusikas kasvav ja kaasahaarav.

Sketchbook Quartet on:
Leonhard Skorupa – Saksofon
Andi Tausch – Kitarr
Daniel Moser – Bassklarnet, FX
Konstantin Kräutler – Trummid

Sketchbook Quartet

Tagasi ülesse

 
 
 

Muhu Muusikatalu

Neljapäev / 1. juuli 2021 / 19:00

Ivi Rausi plaadiesitluskontsert „Üks-Teist“

„Üks-Teist“ on Ivi Rausi kolmas autoriloomingualbum, mis avab sulle ukse ja viib sind koos meiega uulitsaile uitama, kusagil ilmamaa veerel jalgu kõigutades unistama, mõtteruume tuulutama, unedes joonistama või avastama mõnd ootamatult ilusat, pisut kurblikku või naudinguist tulvil hetke. “Üks-Teist” on kahe sõbra, Ivi Rausi ja Anneliis Kõivu ühine looming. Kõikide lugude muusika on loonud Ivi Rausi. Tekstid on sündinud Anneliis Kõivu sulest. Arranžeeringud, mis on loomingulises protsessis rikastunud kaastegevate muusikute ideedega, on loonud Ivi Rausi. Albumi muusikaline keel on jazzilik. Kõik lood kõlavad kaunis eesti keeles. Siin on post-bluesi, heatuju bossat, prantsuse kohviku svingi, kerget ska fiili, unenäolist tantsumuusikat ja palju muud. On hea, kui mõni neist lugudest jääb meelde, kutsub esile laheda emotsiooni, kisub tantsima või jääb koguni kummitama.

Ivi Rausi on jazzlaulja, improvisaator, muusikalooja, arranžeerija – muusik, kelle teekond on kulgenud klassikalisest muusikast jazzini ja sealt läbi regilaulu kaasaegse vaba improvisatsioonini. Tema muusikaline keel on julge ja eksperimentaalne, mis balansseerub ‘hulluse’ ja ‘lihtsa ilu’ piirimail. Lisaks tavapärasele vokaalile kasutab ta silbikeelt ja kõikvõimalikke naturaalseid hääleefekte miksides seda elektroonikaga. Ivi Rausile meeldib mäng tema ilus ja eheduses.

Juu Jääbil esinevad:
Ivi Rausi – vokaal
Raun Juurikas – klahvpill
Karl M Pennar – kitarr
Robert Rebane – bass
Mihkel Metsala – flüügelhorn
Ahto Abner – trummid

Ivi Rausi

Tagasi ülesse

 
 
 

JT Conception

JT Conception (endine Trump Conception) on Janno Trumpi poolt kokku kutsutud ning tema loomingut esitav 10-liikmeline gruuviorkester. Kodumaiste muusikagurmaanide südamed võitis bänd jazzi, rokki ja funki sulatava särava muusikaga juba oma esimeste kontsertidega 2015. aastal. Tänaseks on JT Conception välja andnud kaks kauamängivat bassisti loominguga – “One” (2016) ja “Wait For It” (2017) – ning pälvinud hulga nominatsioone ja auhindu kohalikus muusikaskeenes, nimistut kroonib Aasta Jazzansambli tiitel 2019. aastast. Oma täidlase bigbändiliku kõla ja intensiivse muusikalise energiaga on JT Conception võitnud kuulajaid ka naaberriikides, viimaste aastate jooksul on esinetud jazzfestivalidel Riias, Klaipedas ja Vilniuses.

JT Conception on:
Janno Trump – basskitarr, Moog bass, kompositsioonid
Madis Muul – klahvpillid
Pent Järve – kitarr
Dmitri Nikolajevski – trummid
Caspar Salo – perkussioon
Danel Aljo – tenorsaksofon
Keio Vutt – baritonsaksofon
Allan Järve – trompet
Jason Hunter – trompet
Johannes Kiik – tromboon

JT Conception

Tagasi ülesse

 
 
 

Sharon Clark (US) meets Mattias Nilsson (SE)

2012. aastal New Yorgis kohtunud muusikud on alates sellest ajast koos mööda maailma kontserte andnud. Esinetud on erinevatel tuntud festivalidel nii Euroopas, Aasias kui Aafrikas, nende hulgas näiteks Copenhagen Jazz Festivalil ja Taichung Jazz Festivalil Taiwanis. Washington DC-st pärit Sharón Clarki jõulist ja suure ulatusega vokaali on sageli võrreldud souli, jazzi ja bluesimaailma tuntuimate tämbritega nagu Ella Fitzgerald, Billie Holiday ja Sarah Vaughan. Clark on esinenud koos Duke Ellington orkestriga, Smithsonian Jazz Masterworks orkestriga, samuti Richmondi ja Baltimore’i sümfooniaorkestritega.

Clarki lavapartner, rootslane Mattias Nilsson on üks Skandinaavia omanäolisemaid pianiste, kes on karjääri jooksul jõudnud anda rohkem kui 1000 kontserti 32 riigis üle maailma. Nilsson ühendab oma improvisatsiooniderikkas muusikas põhjala traditsioonid, klassikalise-, folk- ja jazzmuusikaga.

Sharón Clark – vokaal
Mattias Nilsson – klaver

Sharón Clark ja Mattias Nilsson

Tagasi ülesse

 
 
 
 

Sammalhabe

SAMMALHABE on produtsent, muusik, räppar, laulja. Mida iganes Sul hetkel vaja on. Võbeleb hip-hopi, räpi, trapi, r’n’b, indie, soul’i, kütte jne rütmis.

Lavalaudadel proovivad Sammalhabe & Ki En Ra kombineerida elektroonika ning orgaanika, jõudes õige õhutemperatuuri, niiskustaseme ning kuulajate koostööga harmoonilise sümbioosini.

Sammalhabe

Tagasi ülesse

 
 
 

Muhu, Pädaste Mõis

Reede / 2. juuli 2021 / 18:00

Kontsert-õhtusöök:
Sharon Clark (US) meets Mattias Nilsson (SE)

Kutsume teid imelisele kontsert-õhtusöögile, mis toimub Pädaste Mõisa restoranis Alexander, kus Põhjala saarte köögi maitsed segunevad suurepärase laulja Sharon Clark ning pianisti Mattias Nilsson esinemisega. Chef de Cuisine Diogo Caetano koos oma meeskonnaga viivad teid unustamatule kulinaarsete naudingute teekonnale. Pädaste köögis on kütkestavalt ühendatud looduslähedased maitsed ja suurlinna parimad võimalused.

Juu Jääb festivalil on rõõm oma alguse lätetel ehk Pädaste mõisas, võõrustada USA-Rootsi duot. Washington DC-st pärit Sharón Clarki jõulist ja suure ulatusega vokaali on sageli võrreldud souli, jazzi ja bluesimaailma tuntuimate tämbritega nagu Ella Fitzgerald, Billie Holiday ja Sarah Vaughan. Clarki lavapartner, rootslane Mattias Nilsson on üks Skandinaavia omanäolisemaid pianiste, kes on karjääri jooksul jõudnud anda rohkem kui 1000 kontserti 32 riigis üle maailma. Nilsson ühendab oma improvisatsiooniderikkas muusikas põhjala traditsioonid, klassikalise-, folk- ja jazzmuusikaga.

Chef de Cuisine Diogo Caetano – Portugalist pärit Pädaste Mõisa peakokk hindab kõrgelt Muhu saare ja toidu traditsioone ning neid omavahel sidudes tekib tõeline meistriteos. Diogo on omandanud kogemusi töötades erinevates Michelini tärniga restoranides. Diogo, on toitu armastanud juba lapsest peale. „Kogu mu noorus möödus maal. Kokkupuude loodusega ja selle lähedus inimestele panid mind mõistma, kuivõrd olulise osa meie kultuurist, inimestest ja meie juurtest moodustab toit,“ ütleb ta.

Õhtu algab aperitiiviga kell 18:00 ning kontserti algusaeg on 18:30 millele järgneb õhtusöök. Õhtusöögi lõpp on orienteeruvalt 21:30.

Peale Piletilevis ostu sooritamist palume tellimus kinnitada ka Pädaste Mõisaga saates kiri aadressile info@padaste.ee või helistades +372 45 48 800.

Kontsert-õhtusöögil esinevad:
Sharón Clark – vokaal
Mattias Nilsson – klaver

Sharón Clark ja Mattias Nilsson

Tagasi ülesse

 
 
 
 

Muhu Muusikatalu

Reede / 2. juuli 2021 / 19:00

Maris Pihlap

Sel aastal plaadifirma TIKS rekords alt oma debüütalbumi „What Have You Become?“ avaldanud pärimusmuusika taustaga laulja ja viiuldaja Maris Pihlap viib kuulaja helirännakule, kus põimuvad üheks jazz-, pärimus- ning elektrooniline muusika. Sageli EiKi ja Pihlap.uud koosseisudest tuntud muusiku sõnul algab iga tema uus lugu alati tekstist – kas siis laulusõnadest või lihtsalt väga tugevast kontseptsioonist pealkirja kujul.

Maris Pihlap
Martin Mänd
Johannes Eriste

Maris Pihlap

Tagasi ülesse

 
 
 

Tõnu Naissoo Hammond Trio

Tervitame Juu Jääbil Tõnu Naissoo Hammond Triot, mis on tegutsenud väikeste vaheaegadega juba aastast 2011, mil ilmus Hammond Trio esimene album “A Time There Was”. Hammond Trio muusika hõlmab stiililiselt peamiselt post-bop’i ja mainstream’i, lisades samas ka funk-muusika elemente. Juu Jääbil kuuleme nende esituses muusikat nii debüütalbumilt kui ka erinevaid jazzi standardeid ja lugusid rokk/popmuusika klassikast. Lisaks Hammond-orelile lisab Naissoo muusikalisi värve Moog süntesaatoril. Sopran- ja tenorsaksofonil mängib Danel Aljo ning trummidel Ahto Abner.

Tõnu Naissoo Hammond trio on:
Tõnu Naissoo – Hammond orel, Moog süntesaator
Danel Aljo – sopran- ja tenorsaksofon
Ahto Abner – trummid

Tõnu Naissoo Hammond Trio

Tagasi ülesse

 
 
 

Vanessa Haynes Band (UK/FI)

Oma põhjamaade ja Baltikumi tuuri raames jõuab Juu Jääbi festivalile sel suval ka Suurbritannia jazz-funk supergrupi Incognito esilaulja Vanessa Haynes oma bändiga. Juba aastaid Suurbritannia muusikaskenes tegutsenud Trinidadi saarelt pärit Haynes on eelkõige tuntud oma võimsa vokaali ja energilise esinemismaneeri poolest. Juu Jääbi kontserdil saab kuulda lugusid nii Haynesi sooloalbumilt kui ka tõelist funk ja soulmuusika klassikat.

Muhu saarel astub Haynes üles koos oma abikaasa klahvipillimängija Tom O’Gradyga, kes karjääri jooksul on koos mänginud näiteks Don Blackmani, Incognito, Mike Clarki ja Myles Sankoga. Neile sekundeerib põhjanaabrite soomlaste rahvusvaheliselt hinnatud muusikutest koosnev saatebänd, mida juhib trummar Kari Paavola (Womack and Womack, Imaani, Xantone Blacq, Tasha Taylor jpt) ning kuhu kuuluvad veel kitarril Markku Kanerva ja bassil Antti Ahoniemi. Kontsert Juu Jääbil saab kahtlemata olema pidupäev kõigile neile, kes peavad lugu funk, jazz ja soul muusikast.

Vanessa Haynes Band on:
Vanessa Haynes – vokaal
Tom O’Grady – klahvpillid
Kari Paavola – trummid
Markku Kanerva – kitarr
Antti Ahtoniemi – bass

Vanessa Haynes Band

Tagasi ülesse

 
 
 

Sander Mölder ja sõbrad

Sander Mölder on mitmekesise muusikalise tausta ja laia käekirjaga helilooja, produtsent ja muusik. Tšellomängijana alustanud saarlasest on tänaseks saanud üks mitmekülgsemaid loojaid Eesti muusikas, kes tunneb ennast kodus kõikvõimalikes erinevates rollides, muusikalistes žanrites ja koosseisudes. Juu Jääbil esitab Mölder oma juba tuntud ja ka veel värsket ja ilmumata materjali.

Sander Mölder
Marie Vaigla
Ott Ojamaa
Daniel Levi

Sander Mölder ja sõbrad

Tagasi ülesse

 
 
 

Muhu Muusikatalu

Laupäev / 3. juuli 2021 / 14:00

Laste gala „Midagi uut“

Mis juhtub, kui kokku saavad Meriväljal head Sõbrad: Karoli, Anneli, Lenna, Else, Grete, Marii- Heleen, Emili ja Sonja? Nad tunnevad korraks igavust ja nende loomingulisus paneb neid tegutsema. Ning sünnibki “MIDAGI UUT”! Kokku saavad lõbusad laululapsed Meriväljalt ning enda loomingut esitavad instrumentalistid Annabeth, Emma TERESA, Reti, Nora Sofia, Kaja, Anamarti, Kõu, JOHANN ja Erik Tartust, Viljandist ja Pärnust. Juhendajad Marge Loik, Indrek Oselein.

Ootame teid kõiki kontserdile kuulama, vaatama, kaasa elama!

Pilet: 5€ noorte muusikute toetuseks. Piletid tund enne algust kohapeal. Lapsed kuni 12 a. (k.a.) tasuta.

Kohtumiseni.

Laste gala „Midagi uut“

Tagasi ülesse

 
 
 

Muhu Muusikatalu

Laupäev / 3. juuli 2021 / 19:00

Tafenau-Agan-Tafenau

Saksofonist Raivo Tafenau ja kitarrist Ain Agan on koos laval musitseerinud juba pea 25 aastat. Lugematu hulk live-kontserte, stuudioprojekte ja samuti sooloalbumeid.
Juu Jääb festivalilaval ühineb legendaarse duoga rütmipillidel Ramuel Tafenau, kes vaatamata oma noorusele on juba ilmutanud kohalikes jazziringkondades soojalt vastu võetud autoriplaadi ning osaleb väga aktiivselt ka Eesti jazzielus. Koos nopitakse välja parimad palad originaalloomingust ning esitatakse ka kaunist maailmaklassikat.
Trio omapärane ja väga õhuline helipilt on festivali programmis kindlasti meeldivaks muusikaliseks maiuspalaks.

Tafenau Trio on:
Raivo Tafenau – saksofonid
Ain Agan – kitarr
Ramuel Tafenau – rütmipillid

Tafenau Trio

Tagasi ülesse

 
 
 

Mari Jürjensi ansambel “Omaenese ilus ja veas”

Mari Jürjens on vabakutseline näitleja, laulja ja laululooja. Tänaseks on Mari ilmutanud neli sooloalbumit, millel kõlab tema autorilooming: “22” (2010), “Maa saab taevani” (2013), “27” (2016) ning “Omaenese ilus ja veas” (2020).

Juu Jääbi festivalil esineb Mari koos ansambliga, kuhu kuuluvad Aivar Surva, Indrek Mällo, Sten-Olle Moldau, Ain Agan ja Robert Jürjendal. Üheskoos esitatakse Mari loomingut tema viimasest eluperioodist ja albumilt “Omaenese ilus ja veas”, mille eest omistati Marile Eesti Muusikaauhind Autorilaulu/Rahvaliku albumi kategoorias. Samuti pälvis Mari “Kuldse plaadi” Aasta Naisartist 2021 kategoorias.

“Viimase nelja aasta jooksul olen kogenud suuri muutusi ja kasvamist, tundnud ilmatut tuge ja rõõmu ja sukeldunud rohkem kui kunagi varem inimeseks olemise küsimustesse.” ütleb Mari. “Omaenese ilus ja veas” kõneleb läbi laulude inimeseks olemise võlust ja vaevast ning sellest, kuis me teineteist vajame.

Laval on koosseis:
Mari Jürjens – kitarr, laul
Aivar Surva – klaver, trompet
Sten-Olle Moldau – kitarr
Ain Agan – elektrikitarr
Robert Jürjendal – elektrikitarr
Indrek Mällo – kontrabass

Mari Jürjens

Tagasi ülesse

 
 
 

FORQ (US)

Juu Jääb festivali üheks tänavuseks peaesinejaks on maailmatasemel instrumentaalkvartett USA-st.

Nime Forq all on ühinenud neli andekat improvisaatorit, heliloojat ja interpreeti, kelle karjäärikirjeldused on pungil koostöödest A-kategooria popstaaridega, esinemistest kuulsatel muusikafestivalidel ja kõikvõimalikke muusikaauhindu.

2012. aastal klahvpillimängija Henry Hey ning Grammy auhindadega pärjatud Snarky Puppy bassimängija ja asutaja Michael League’i poolt ellukutsutud Forq on dünaamilise ja kahtlemata meeldejääva helikeelega kvartett, mis sulandab oma loomingus oskuslikult erinevaid muusikažanre. Siiani neli albumit välja andnud Forq on maailmalavadel oodatud esineja ning on tuuritanud USAs, Euroopas, Hiinas ja Austraalias ja mänginud paljudel A-klassi muusikafestivalidel.

Bändi üks loojatest, klahvpillimängija Henry Heye on teinud muuhulgas koostööd David Bowie, George Michaeli ja kollektiiviga Empire of the Sun, ning on kõrgelt hinnatud muusik ja helilooja. Kvarteti teise looja, bassimängija Michael League asemel on Forq’is koha sisse võtnud Kevin Scott, suurepärane improviseerija, kes suudab vallata erinevaid stiile jazzist metalini ning on tänu oma mitmekülgsele tunnetusele ja mänguoskusele leidnud rakendust näiteks John McLaughlini, Akoni, Monica, Wale ja paljude teiste artistide salvestustel ja turneedel.

Ansambli kitarrist Chris McQueen on eelkõige tuntud kui kolmekordse Grammy võitja Snarky Puppy asutajaliige. Juba kümneaastaselt muusikakirjutamisega alustanud McQueeni võib täna lisaks Snarky Puppy ja Forqiga mängimisele kohata turneedel ka näiteks Bokanté, Lizz Wrighti, Banda Magda, Lucy Woodwardi ja Alejandro Escovedo saatebändide koosseisus.

Kvarteti rütmi hoiab käimas trummar Jason Thomas ehk JT. Samuti lisaks Forqile ka Snarky Puppy’is mängiv Thomas on nõutud trummar paljude artistide saateorkestrites ning valdab meisterlikult erinevaid stiile. Mänginud koos nii Roy Hargrove’i, Fred Hammondi, CeCe Winansi, Marcus Milleri, Mark Lettieri kui paljude teistega.

FORQ on:
Chris McQueen – kitarr
Henry Hey – klahvpillid
Kevin Scott – bass
Jason ‘JT’ Thomas – trummid

FORQ

Tagasi ülesse

 
 
 

DJ DRUMMIE & ERKIN ANTOV – JazzItUp Party!

Suvel JazzItUp ei puhka! Värskelt pealinnas audiobaari avanud DJ Drummie ning Juu Jääb resident plaadikeerutaja Erkin Antov suunduvad üheks õhtuks teadaolevalt Eesti ainsale paradiisisaarele, et pakkuda külalistele suvist heatuju musa. Lihtne!

JazzItUp on Raadio2 jazzisaade. Kohakaasluse alusel on see ka funki ja souli, äärepealsete saundide ja kosmiliste gruuvide saade.

JazzItUp Party!

Tagasi ülesse