Programm


Muhu Muusikatalu

Laupäev / 04. juuli 2020 / 19:00

19:00 – “Aitäh, Uno Naissoo” – Ivi Rausi & Laura Põldvere

Uno Naissoo oli üks säravamaid Eesti jazzheliloojaid, kes uskus, et kui pärast tema surma jääks elama kas või üks laul, oleks ta väga õnnelik. Täna võib julgelt väita, et muusika, mis läks lendu legendaarse jazzhelilooja Uno Naissoo sulest, on kandunud üle aegade vee ja on täna elavam kui kunagi varem. Ja kuigi on helilooja nimes vihjatud naissoole, siis tegelikkuses sobivad need lood ka meessoole ;).

Ivi Rausi ja Laura Põldvere koostöö algas aastal 2012, mil kaks lauljatari kohtusid Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kaasaegse improvisatsiooni erialal. Omavaheline hea klapp, kreisi huumor ja armastus improvisatsiooni vastu pani aluse koostööle, mis on viinud duo põnevate improprojektidega ka Eestist väljapoole. Koos on esinetud Belgias, Soomes, Hollandis jt. paikades. On tehtud koostööd Eesti Kontserdiga, erinevate kirjandusfestivalidega ja lauldud lausa suurte ekskavaatorite vahel Eesti Maanteemuuseumis.

Tänasel kontserdil toovad lauljatarid Ivi Rausi ja Laura Põldvere teieni lood, millel on oma elu ja oma lugu. Kuulete nii meditatiivset vaikust, klassikalist jazzballaadi, vanakooli svingi, mõnusat bossanovalikku nooti kui ka kergelt psühhedeelset gruuvi. Loomulikult ei puudu kontserdilt põnev improvisatsioonimaailm. Kontserdil teevad kaasa suurepärased Eesti jazzmuusikud, kelle kõigi mõtted on leidnud väljenduse selles materjalis ühel või teisel moel.

Ivi Rausi – vokaal
Laura Põldvere – vokaal
Jaan Jaanson – kitarr
Raun Juurikas – klahvpill
Ara Yaralyan – kontrabass
Ahto Abner – löökpillid

Tagasi ülesse

 

21:00 – Kadri Voorand in Duo with Mihkel Mälgand

Kadri Voorand on armastatud Eesti vokalist ja helilooja, kelle kirglik esitus on pälvinud palju heakskiitu nii kodu- kui ka välismaal. Lisaks ERR’i Aasta Muusik 2020 tiitlile on Voorand pälvinud Presidendi Noore Kultuuritegija Preemia 2019 ning aastal 2017 pärjati ta Eesti Muusikaauhindadel Aasta Naisartisti tiitliga. Tema hiljutine album, mille avaldas mainekas Saksa plaadifirma “In Duo with Mihkel Mälgand” valiti Eesti Muusikaauhindadel Aasta Jazzalbumiks 2020. Mihkel Mälgand on üks muusikaliselt aktiivsemaid bassiste Eestis. Mälgand pälvis silmapaistva loomingulise tegevuse eest aastal 2019 Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapitali aastapreemia.

Koos moodustavad nad duo, mis mängib põhiliselt originaalloomingut häälele, bassile ja klaverile, mis annab ruumi improvisatsioonile ning mida ehivad õhulised elektroonilised efektid ja hingestatud poeesia. Duo ei sea endale stiililisi piire, kokku sulatatakse popi, folgi, jazzi ja isegi roki elemente. Esile tõusevad emotsioon ja omapärased tekstid. Duo on andnud arvukalt kontserte nii Eestis kui ka välismaal, sealhulgas on hiljuti tuuritatud näiteks Hiinas, Ungaris, Itaalias, Inglismaal, Saksamaal, Soomes ja mujal. Ühtlasi on väisatud mainekaid festivale nagu Pori Jazz, Jazz Baltica, London Jazz Festival, Cheltenham Jazz Festival, Tampere Jazz Happening, Bejing Nine Gates Jazz Festival jt.

Album “In Duo with Mihkel Mälgand” ilmus ülemaailmselt 28. Veebruaril 2020 plaadifirma ACT alt.

Kadri Voorand – vokaal, klaver
Mihkel Mälgand – kontrabass, basskitarr

Kadri Voorand

Tagasi ülesse

 

23:00 – Alfa Collective

Alfa Collective keedab ebatavaliseks moosiks soul’i õõtsumise, funk’i astumise, pogressiivse roki laengu ja jazz’i krutskid. Killukesed noore naise, ansambli eestvedaja Anett Tamme mõttemaailmast juhivad kollektiivi teekonda läbi helgemate, süngemate ja eksperimentaalsete helimomentide. Alfa Collective alustas ühise helikeele otsinguid debüütalbumit “Canvas” (2018) meisterdades, mis jättis parasjagu loomingulist arenguruumi ning võimalusi edasiste ettearvamatute käikude sisse lükkamiseks. Muusikalise viisiku pidevas muutuses olevatel helimaastikel segunevad julgemad kõlatoonid tuttavate faktuuridega ning uute helivärvide avastustest saavad alguse järgmised loomingulised ootamatused. Alfa Collective on esinenud festivalidel Tudengijazz, Mailaul, NOVUS Music Incubator, Athens Technopolis Jazz Festival ja Pula Jazz Festival ning andnud 2018. aastal välja albumi “Canvas”, millel teevad kaasa kitarrist Erki Pärnoja ja laulja-viiuldaja Marianne Leibur.

Ansambli eestvedaja ja helilooja Anett Tamm õpib jazzmuusikat Eesti Muusikaakadeemias ning on põneval arenguteel heliloomingu-, interpretatsiooni- ja arranžeerimise maastikel, mille katsetused ja mõttevälgatused eelisjärjekorras Alfa Collective’i loomingus avalduvad. Alfa Collective’i instrumentalistid on menukust koguvad noored muusikud, kes tegutsevad mitmetes ansamblites: kitarrist Johannes Laas (Johannes Laas 5tet, Anett Kulbini bänd, end. Innersound, end. Jana Kütt Group), bassist Robert Nõmmann (Titoks, The New Swing Swindlers), pianist Taaniel Pogga (Up The Sky, K!KS, The Doors tribüütbänd) ning trummar Martin Petermann (Tobias Tammearu Trio, Liisi Koiksoni bänd, Johannes Laas 5tet, Avoid Dave, end. Frankie Animal, end. Tenfold Rabbit).

Anett Tamm – vokaal, kitarr, klahvpill
Johannes Laas – kitarr
Taaniel Pogga – klahvpill
Robert Nõmmann – kontrabass ja basskitarr
Martin Petermann – löökpillid

Tagasi ülesse

 

Vahetult pärast kontserte JAMMSESSION

Tagasi ülesse

 
 
 
 

Toimunud kontserdid

Kuressaare, Arensburg Boutique Hotel

Neljapäev / 02. juuli 2020 / 19:00

19:00 – Marianne Leibur Trio

Sel õhtul astuvad lavale kolm noort muusikut, kes on ennast juba paljude eestlaste südameisse laulnud ja mänginud. Kuulda saab kauneid meloodiaid Eesti autoritelt, omaloomingut ja mõnusalt rütmikaid palasid.

Marianne Leibur on noor laulja ja viiuldaja. Ta õpib hetkel Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia magistrantuuris, kuid sel õppeaastal täiendab ta ennast Rootsi Kuninglikus Muusikaakadeemias. Möödunud aasta detsembris avaldas lauljatar oma esimese albumi, millele omistati Eesti Muusikaauhindadel nominatsioon Aasta debüütalbum. Hiljuti omistati talle tunnustus Noor jazzitalent 2020.

Joel Remmel (s 1989) on Eesti noorema generatsiooni üks omanäolisemaid ja hinnatumaid pianiste. Ta on kohalikus jazzielus aktiivselt osalenud enam kui kümme aastat, tehes koostööd pea kõigi Eesti ja arvukate välismaiste suurkujudega. Ligi 9 aastat on Joel eestvedanud omanimelist ansamblit Joel Remmel Trio. Selle ajaga on avaldatud neli stuudioalbumit. Joeli äratuntav klaverimäng kõlab veel ligi 25 heliplaadil. Sel kevadel pälvis ta tiitli Aasta jazzmuusik.

Janno Trump on Eesti üks hinnatumaid noorema generatsiooni bassiste, eelkõige tegev jazzmuusikuna, kuid mänginud ja plaate salvestanud ka väga erinevate pop- ja rockartistidega. Ta on kirjutanud muusikat nii väiksematele jazzansamblitele kui ka bigbändile ning on eestvedajaks jazz-funk orkestrile JT Conception. 2017.a aprillis pälvis Janno Trump festivalilt Jazzkaar “Noore Jazzitalendi” auhinna.

Marianne Leibur – vokaal
Joel Remmel – klaver
Janno Trump – bass

Marianne Leibur Trio

Tagasi ülesse

 
 
 

Muhu Muusikatalu

Neljapäev / 2. juuli 2020 / 20:00

20:00 – Liisi Koikson / Sander Mölder / Marti Tärn TRIO

Ettekandele tulev kava on inspireeritud meloodiast eesti muusikas. Töötluste alusteosteks on lisaks rahvalauludele ka 20. sajandi eesti heliloojate looming, samuti kaasaegne Eesti pop-muusika. Ideeks on anda kompaktne ülevaade Eesti kui ühehäälse muusikakultuuri laulutraditsiooni ajaloost. Oluliseks võtmeks seadmisel oli elektrooniliste väljendusvahendite kasutamine, mis muudab võimalikuks põnevate uute faktuuride avastamise. Selle kavaga astutakse eesti publiku ette esmakordselt!

Liisi Koikson – vokaal, efektid
Sander Mölder – klahvpillid, elektroonika
Marti Tärn – bass, tausta vokaal

Liisi Koikson - Sander Mölder - Marti Tärn TRIO

Tagasi ülesse

 
 
 
 

Muhu Muusikatalu

Reede / 03. juuli 2020 / 20:00

20:00 – Anett x Yasmyn LIVE

Teineteise muusikast läbipõimunud ühise kavaga astuvad lavale kaasegse souli laulja laulukirjutaja Anett ning kohaliku R&B skeene eredaim täht Yasmyn. Kontserdiformaadiks on ühtsus läbi kava on laval koos kaks erinevat artisti, kes üksteise loomingut täiendavad. Aneti ja Yasmyni muusika saab selleks õhtuks eraldi ja erakordsed arranžeeringud, akustilise ja erilise hingamise.

Anett Kulbin – vokaal
Sinencia Jasmine Kass – vokaal
Heiko Remmel – kontrabass
Johannes Laas – kitarr/efektid
Joonas Mattias Sarapuu – klahvid, vokaal
Rainer Meinart – trummid

Tagasi ülesse

 
 

21:30 – ÖöTöÖ

Nagu öeldakse, “ÖÖS ON ASJU”. Öige suur hulk muusikud üle ilma kuuluvad öötööliste hulka ja neid iseloomustab töö, mis ulatub ühel või teisel moel ikka öösse. Ilmselt ei ole palju selliseid öötöid, mida samaaegselt ka hobiks saab hüüda. Dšässmuusikute puhul see just nii on ning enamalt jaolt tehakse tööd vaatamata ööle suure röömuga. ÖöTöÖ kontsert on selleks hea öpikunäide. Kavas on muusika, mis suures osas on sündinud just öösel.

Kontserdil kõlab Toomas Rulli uus materjal ja vanemast loomingust uued öötöötlused.
Muusika kuulub stiililiselt dšässi piirideta maailma ja on oma iseloomult optimistlik, kaasakiskuv ning tantsuline.

ÖÖTÖÖ kvinteti öötöölised on:
Allan Järve – öötrompetil
Danel Aljo – öötenorsaksofonil
Raun Juurikas – ööklahvpillidel
Heikko Remmel – öökontrabassil
Toomas Rull – öötrummidel

P.S. Kes teab, võibolla on ka Eesti ornitoloogide valitud 2019 aasta lind ÖÖSORR kohal. ÖÖKULL on igatahes!

Tagasi ülesse

 
 

23:00 – Cosmoskva

DIY muusikakollektiiv Cosmoskva sai alguse 2001. aastal, kui jazz ja soulmuusika mõjutused kohalikus popmuusikas olid pigem harvad ning seda mitte ainult peavoolus. Garaažis sündinud triost kasvas välja 8-liikmeline orkester, mis andis oma esimese EP välja 2004. aastal, millele järgnes 2006. aastal täispikk album Juniper. Aastal 2009 läks peamiselt hobimuusikutest koosnev kollektiiv pikemale pausile. Eelmisel aastal alanud koostöö plaadifirmaga TIKS rekords tõi pärast 10 aastast eemalolekut kuulajate ette kaks uut singlit ning peagi on ilmumas bändi teine kauamängiv.

Juu Jääbiga seob Cosmoskvat pikk ajalugu – see oli üks esimesi live-tribüüne, kuhu orkester oma muusikaga katsetama lubati. Ka Juu Jääb ise oli siis veel eemalt vaadates väike, pisut kummaline, aga kindlasti ambitsioonikas muusikasõprade kokkusaamine kesk Muhumaa kadakapõlde. Toona alguse saanud sõprus tõi Cosmoskva Juu Jääbi pealavale esinema ka 2005. aastal ning Villu Veski aitama kaasa bändi esimese albumi sünnile.

Liisu Ots – vokaal
Marili Randla – flööt
Karlis Saar – trompet, flügelhorn
Pille-Rite Rei – saksofon
Priit Pruul – elektrikitarr
Mihkel Koppel – basskitarr, kontrabass
Ranno Paukson – trummid
Sander Mölder – klahvpillid, elektroonika

Cosmoskva

Tagasi ülesse

 
 

00:00 – ÖÖJÄÄB – TIKS ja sõbrad

Plaate mängivad TIKS Rekordsi DJ-d Sander Mölder, Peeter Ehala ja sõbrad.
 

TIKS

Tagasi ülesse