Tagasi ülesse

Programm

Kuressaare Arensburg Boutique Hotel & Spa

04.07.2024

Xantone Blacq & Kari Paavola (UK/FIN)

X // K – the happy funk explosion

“X//K” toob lavalaudadele kokku Xantone Blacqi ja Londonis baseeruva soome trummari Kari Paavola (Womack and Womack, Vanessa Haynes, The Filthy Six, Enrique Iglesias, Imaani, Tasha Taylor), pakkudes kuulajatele õhtut täis sügava funki ja plahvatusliku energiat.

Duo on plahvatuslikult funky, rütmikas ja täis energiat! Nende fookus on Xantone’i loomingul, funki ja popi klassikutel, mida esitatakse värskeid seadeid kasutades ning täiendatakse improvisatsiooni, soolode ja hetkeemotsioonidega, mis viivad iga kontserdi unikaalsesse paika, haarates publikut täielikult esimesest löögist alates. 2024. aastal on duol regulaarsed esinemised Londonis Stereo ööklubis ning kontserdid Kreekas, Prantsusmaal, Rootsis ja pikk Põhjamaade tuur oktoobris.

Xantone ja Kari on alates 2015. aastast esinenud üle Euroopa ning loonud ainulaadse duokontseptsiooni kõigile funki, hip-hopi biitide, souli ja jazzi improvisatsiooni armastajatele.

Xantone Blacq on laulukirjutaja, laulja ja multiinstrumentalist, kes on tuntud nägu Euroopa soul-jazzi ja uue souli ringkondades. Ta on edukas sooloartist ja mitmete suurte staaride klahvpillimängija. Xantone esines Amy Winehouse’ga kogu tema karjääri vältel ning hiljem keskendus oma soolokarjäärile. Xantone müüb igal korral välja kuulsa Ronnie Scotti jazziklubi ning lisaks leiab teda tihti ka üle Euroopa esinemas.

Xantone Blacq’i soolomaterjal on kriitikute poolt soojalt vastu võetud ning lisaks oli ta oluline osa Amy Winehouse’I bändist kogu tema karjääri vältel. Praegu keskendub Xantone oma soolokarjäärile, kuid esineb ka koos auhinnatud Briti artisti Emilie Sandega. Lisaks on Xantone osa Michael Urbaniaki bändist ning teeb koostööd kuulsa Headhunters bassisti Paul Jacksoniga.

“Mis on ühist Michaeł Urbaniakil, Amy Winehouse’l, Mark Ronsonil, Emeli Sandél, Randy Breckeril, Earth Wind & Fire’l, Lionel Louekel, Laura Mvulal, Nigel Kennedyl ja Pee Wee Ellisel?

Nad kõik on usaldanud Xantone Blacqi oma muusikaseiklustes, kas siis lavalaudadel või stuudios.”

Osta pilet siit

Tagasi ülesse

Pädaste Manor

05.07.2024

Kontsert-õhtusöök: Federico Casagrande & Francesco BearzattiM

“And then the winter came again” on teine teos Francesco Bearzatti ja Federico Casagrande kümnendi pikkuses koostöös. Pärast “Lost Songs’i” (Bearzatti loodud kompositsioonide kogu, mida nad esitasid mitmel pool Euroopas mitme aasta jooksul) on nüüd käes aeg, mil Casagrande juhib duo uuele muusikalisele territooriumile, järgides oma kirjutatud rada.

“And then the winter came again” on laulude kogumik, millel äratatakse läbi helipalettide ellu veidrad tegelased ja nende lood ning maailma ja meele kadunud maastikud.

Istu maha, sule silmad ja asu teele sellel intiimsel rännakul.

FEDERICO CASAGRANDE
Federico Casagrande on Pariisis elav džässkitarrist, tuntud oma mõjuka rolli poolest Euroopa džässis. Ta alustas klassikalise muusika õpinguid Itaalias ja lõpetas kiitusega Berklee Muusikakolledži. Casagrande on avaldanud 18 plaati j ning võitnud mitmeid auhindu, sealhulgas esikoha Gibson Montreux Jazz Festival Guitar Competition’il. Ta on teinud koostööd tuntud muusikutega nagu Enrico Pieranunzi ja Francesco Bearzatti ning esinenud üle kogu maailma. Ta kuulub Vincent Peirani triosse Jokers.

FRANCESCO BEARZATTI
Francesco Bearzatti on tunnustatud Itaalia saksofonist ja klarnetist, tuntud oma mitmekülgsuse ja uuendusliku lähenemise poolest džässile. Ta on esinenud paljude tuntud artistidega ja osalenud mitmetes mõjukates projektides. Bearzatti on pälvinud mitmeid prestiižseid auhindu, sealhulgas “Parim uus talent” ajakirja Musica Jazz Top Jazz küsitluses. Tema muusika ühendab sageli erinevaid žanre ja stiile, luues unikaalseid ja köitvaid kompositsioone.

Bänd:
FEDERICO CASAGRANDE – kitarr, live loopid
FRANCESCO BEARZATTI – saksofon, klarnet

Osta pilet siit

Tagasi ülesse

 

Muhu Muusikatalu

05.07.2024

Imaani (UK)

Incognito pikaaegseim solist ja sooloartist

“Koolis käies esinesin ma alati kooriga ja mu sõbrad palusid mul pidevalt koolihoovis laulda. Just nii avastasingi, et mul on selle vastu kirg… Ma olen pärit muusikalisest perest. Minu onudel oli bänd, kui ma väike olin, ja ma hiilisin nende tihti oma vanaema keldrisse nende proovidesse ning unistasin, et ühel päeval saan ka mina sellest osa.”

Pärast seda, kui Nottinghamist pärit Imaani kolis hilises teismeeas Londonisse, viis juhuslik kohtumine plaadiprodutsendiga tema esimese salvestuseni. Tema esimene tasustatud esinemine oli taustatantsijana ühes Jocelyn Browni videotest. Ja pärast seda enam tagasiteed ei olnud!

Maailma lavadel esinedes on Imaani live-karjäär olnud muljetavaldav. Ta on esinenud arvukates mainekates paikades, nagu Tokyo kuulus Blue Note klubi, Šveitsi Montreux Jazz Festival ja New Yorgi The Filmore ning olnud osa mitmest kõrgelt hinnatud bändist, nagu Reel People, Urban Species ja tuntud džäss-funk bänd Incognito, kellega ta on aastaid viljakalt tuuritanud.

Imaani debüütsooloalbum ‘Standing Tall’ on kriitikute poolt kõrgelt hinnatud. See on segu erinevatest muusikastiilidest, mida Imaani armastab, ning sisaldab hingelisi meloodiaid ja eripärast produktsiooni, mille on taganud kaasautor ja produtsent Kevin Leo.

Imaani loomingu hulgast leiab ka palju house muusikat, mis on pälvinud mitmeid Traxsource’i esikohti, sealhulgas isetehtud lood “Live without love” ja “Found my light”, mis on kirjutatud tema pojale pühenduseks ning mida on remiksinud vormitu Layabouts. Lisaks pikaajaline koostöö DJ-/produtsentgrupiga Copyright, mille tulemusel on sündinud mitmeid klubihitte, nagu “Wizeman”, “Bring Me Love” ja “I Pray”.

Astudes üles rohkem kui kaheteistkümnel Incognito albumil, on Imaanist saanud fännide pikaajaline lemmik. Tema vokaalse panuse leiab ka Urban Species, Reel People ja Down To The Bone albumitelt. Ta on osalenud stuudiosalvestustel, telesaadetes ja kontsertidel koos selliste artistidega nagu Chaka Khan, Nile Rodgers, Maceo Parker, Philip Bailey, Jimmy Cliff, UB40, Gloria Gaynor, Betty Wright, Mica Paris, Anastasia, Stephen Marley, Julian Marley, Carleen Anderson ja Leon Ware.

Imaani live-esinemiste vaevatut vokaalset etteastet saadab tema muusikute lihvitud helipilt. Oma muusikaga pakub ta publikule unustamatut elamust, esitades nii originaalloomingut kui ka mõningaid klassikalisi kaverei täis hingelisi meloodiaid ja eristuvat briti soundi.

Bänd:
Imaani – vokaal
Kari Paavola – trummid
Xantone Blacq – klahvpillid
Konsta “Babe” Mäenpää – kitarr
Heikki Laine – bass

Osta pilet siit

Tagasi ülesse

 

Ivi Rausi 5tet

“Elust läbi lenneldes” albumi esitluskontsert
Ivi Rausi: „Aeg on halastamatu ja helde samaaegselt. Kohati on tunne, et ajal polegi aega. Aeg võtab ja aeg annab. Üks asi on kindel – aeg annab julguse olla mina ise. Olen kasvanud inimeseks, kes ei karda enam kaotada, sest tean, et tegelikult see on võit. Ma ei karda olla nõrk, sest just siis olen tugev. Ma julgen olla mina ise ka siis, kui keegi arvab teisiti. Ma tean, et mu ratas on juba ammu sõiduks valmis. Usaldan, armastan ja lendan – mul on tiivad, mis kannavad!“

„Elust läbi lenneldes“ on Ivi Rausi seitsmes sooloalbum ja neljas omaloominguline album. Nii nagu igal kogumikul on oma ’iva’, on ka siin midagi uut, sest Ivile meeldib üllatada nii ennast kui ka oma publikut. Ivi ei talla mööda sisse tallatud radu. Ta otsib, katsetab ja tavaliselt leiab. Selle albumi helikeeles on jazzikat sensuaalsust ja kerget souli. Siin heliseb küpse naise hing, kes ei karda lasta asjadel-inimestel
minna, sest elu võlu on liikumises.

Albumi esitluskontserdiga Juu Jääbil jätkab lauljatar oma juubelituuri ja see on järjekorras juba 15-s kontsert.

Bänd:
Raun Juurikas – klahvpillid
Marek Talts – kitarr
Robert Rebane – basskitarr
Ahto Abner – trummid

Osta pilet siit

Tagasi ülesse

 

Kirke Karja & Sireenid

2023. aastal Triigi Filharmoonia ning Eesti Jazzliidu koostöö jaoks loodud kontsertkava „Sireenid“ on saanud inspiratsiooni laevade ja kiirabiautode sireenidest, merel seilajate surma ihkavatest mütoloogilistest olenditest ja maismaal paiknevatest eluohtlikest kuumasaartest. Selle kontsertkava tekst sündis Kirke Karja ja kliimamuutuste spetsialisti Kaarel Karolini koostöös.

Kontserdi muudab eriliseks kolme omanäolise ja särava laulja, Kristin Kalnapenki, Elina Martinsoni ja Anett Tamme panus. Lisaks pianist Kirke Karjale kuuluvad ansamblisse veel trummar Ramuel Tafenau ja elektrooniliste instrumentide võlur Raimond Mägi.

Kirke Karja on pianist ja helilooja. Tema peamiseks muusikaliseks väljundiks on rahvusvaheline trio Karja/Renard/Wandinger, selle ansambliga on nad viimastel aastatel esinenud paljudel rahvusvahelistel jazzifestivalidel, muuhulgas Jazzfest Berlin, Punkt, Südtirol Jazzfest; arvukad kontsertreisid on viinud neid Soome, Norra, Hollandisse, Prantsusmaale, Saksamaale, Itaaliasse, Šveitsi, Ungarisse, Poola ja Kanadasse. Aktuaalne on ka kava, kus Kirke töötleb Paul Hindemithi loomingut ning Draamateatri lavastus “Solist”, kus ta kehastab Käbi Lareteid. Heliloojana on Kirke kirjutanud muusikat nii kammeransamblitele kui ka orkestritele. 2022. aastal valmis klaverikontsert, mis on loodud spetsiaalselt pianist Sten Heinojale. Sama klaverikontserti kandis Kirke ise ette ka 2023. aasta juunis Kanadas koos Hamiltoni filharmoonikutega.

Bänd:
Kirke Karja – klaver, helilooja
Kristin Kalnapenk – vokaal
Elina Martinson – vokaal
Anett Tamm – vokaal
Raimond Mägi – elektroonika
Ramuel Tafenau – trummid

Osta pilet siit

Tagasi ülesse

 

Muhu Muusikatalu

06.07.2024

Federico Casagrande & Francesco Bearzatti

“And then the winter came again” on teine teos Francesco Bearzatti ja Federico Casagrande kümnendi pikkuses koostöös. Pärast “Lost Songs’i” (Bearzatti loodud kompositsioonide kogu, mida nad esitasid mitmel pool Euroopas mitme aasta jooksul) on nüüd käes aeg, mil Casagrande juhib duo uuele muusikalisele territooriumile, järgides oma kirjutatud rada.

“And then the winter came again” on laulude kogumik, millel äratatakse läbi helipalettide ellu veidrad tegelased ja nende lood ning maailma ja meele kadunud maastikud.

Istu maha, sule silmad ja asu teele sellel intiimsel rännakul.

FEDERICO CASAGRANDE
Federico Casagrande on Pariisis elav džässkitarrist, tuntud oma mõjuka rolli poolest Euroopa džässis. Ta alustas klassikalise muusika õpinguid Itaalias ja lõpetas kiitusega Berklee Muusikakolledži. Casagrande on avaldanud 18 plaati j ning võitnud mitmeid auhindu, sealhulgas esikoha Gibson Montreux Jazz Festival Guitar Competition’il. Ta on teinud koostööd tuntud muusikutega nagu Enrico Pieranunzi ja Francesco Bearzatti ning esinenud üle kogu maailma. Ta kuulub Vincent Peirani triosse Jokers.

FRANCESCO BEARZATTI
Francesco Bearzatti on tunnustatud Itaalia saksofonist ja klarnetist, tuntud oma mitmekülgsuse ja uuendusliku lähenemise poolest džässile. Ta on esinenud paljude tuntud artistidega ja osalenud mitmetes mõjukates projektides. Bearzatti on pälvinud mitmeid prestiižseid auhindu, sealhulgas “Parim uus talent” ajakirja Musica Jazz Top Jazz küsitluses. Tema muusika ühendab sageli erinevaid žanre ja stiile, luues unikaalseid ja köitvaid kompositsioone.

Bänd:
FEDERICO CASAGRANDE – kitarr, live loopid
FRANCESCO BEARZATTI – saksofon, klarnet

Osta pilet siit

Tagasi ülesse

SEPT

SEPT on pianist Sergei Pederseni ja laulja-laulukirjutaja Eeva Trei duost välja kasvanud jazz-fusioni koosseis, kus põimuvad jazz, pop ja soul, luues mitmekesise ja ootamatu kõlaga terviku. Pedersen, tuntud eelkõige heliloojana legendaarsetes 80ndate ansamblites nagu Radar, ning Trei, kelle omanäolist alternatiivilembelist käekirja on kuulda ansamblis Neon Fir, toovad kokku mineviku ning oleviku. Tänavu märtsis andis koosseis välja oma debüütalbumi “Good Luck!”, kus mängisid lisaks duole teised oma aja parimad noored jazzmuusikud – Tobias Tammearu, Mihhail Nikitin, Kaarel Raud, Kristjan Tenso ja Karl Tammaru. Pederseni ja Trei sõnul on SEPTi looming neile, kes mõistavad ja tunnetavad muusikat sügavalt ning vajavad seda oma igapäevaellu – tõelistele melomaanidele, kes tahavad muusikast saada erilist kogemust.

Osta pilet siit

Tagasi ülesse

Kadri Voorand 3

Teie ette astub Kadri Voorand koos Mihkel Mälgandi ja Andre Maakeriga. Kontserdil kuuleb Voorandi parimaid palasid, millest lõviosa moodustab materjal uuelt albumilt, mille küpsetamine neil tundidel just käib. Muusika on Voorandilikult ehe, päriseluline ja tunneteküllane. Kõlama saavad heakõlalised laulud, mida saadab vabalennuline esitus, koosseisu hästitunnetatud kokkumäng ning mõnusat õhulisust lisavad elektroonilised efektid. Stiililisi piire endale ei seata, kokku sulatatakse popi, folgi, jazzi ja isegi roki elemente. Esile pääsevad emotsioon ja omapärased tekstid.

Särav Kadri Voorand on mitmekülgne vokalist, pianist ja helilooja, kelle kirglik esitus on pälvinud palju heakskiitu nii kodu- kui ka välismaal. Tema suhtumine loomingusse on keskmisest märgatavalt vabam, nii on ta aastate lõikes lubanud endale aina uusi žanrilisi suundi ja kollektiive. Ta on soleerinud paljude muusikutega nii Eestis kui ka välismaal ning produtseerinud lisaks arvukatele koostöö albumitele ka ise seitse albumit. Voorand on pälvinud pea kõik võimalikud jagatavad tunnustused Eestis, sh Aasta Naisartist, Aasta Muusik, Presidendi Noore Kultuuritegija Preemia, Eesti Muusikaauhinnad. Samuti on Voorand pälvinud palju tunnustust piiri taga ning tema viimane album “In Duo with Mihkel Mälgand” ilmus legendaarse Saksamaa plaadifirma ACT poolt. Voorand on andnud arvukalt kontserte maailma erinevais paigus, sealhulgas on hiljuti tuuritatud mainekatel festivalide näiteks Hiinas, Ungaris, Itaalias, Inglismaal, Saksamaal, Soomes, Prantsusmaal ja mujal.

Mihkel Mälgand on üks muusikaliselt aktiivsemaid bassiste Eestis. Ta on lisaks Voorandile teinud koostööd paljude erinevate koosseisude ja staaridega üle maailma, sh Estonian Dream Big Band, New Wind Jazz Orchestra, Sven Grünberg Group, Tõnis Mägi, John Scofield, Randy Brecker, Bob Mintzer, Frank Foster, Kurt Elling, John Riley, Dean Brown, Dee Dee Bridgewater, Deborah Brown jt. Mälgand pälvis silmapaistva loomingulise tegevuse eest aastal 2019 Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapitali aastapreemia.

Andre Maaker on kitarrist, kes tegutseb sooloartistina ja teeb kaasa ka erinevates muusikakollektiivides, nagu näiteks Bad Habits Trio, Trio Romansid või muusikaline kitarripõnevik Triller koos Ain Agani ja Vaiko Eplikuga. Tema sagedased lavapartnerid on praegusel ajal ka Jaan Sööt, Liisi Koikson ja Sofia Rubina. Maaker on välja andnud 5 albumit ning stiilimääratlusi vältides nimetab ta ennast pigem loovmuusikuks, jättes nii ruumi erinevate muusikastiilide vahel liikumiseks, sest teda köidavad erinevad kõlamaailmad ja improviseerides tunneb ta end ühtviisi koduselt nii jazzi-, folgi-, roki- kui ka kammermuusika lavadel.

Osta pilet siit

Tagasi ülesse

Emma Johanna Lepasoo

Emma Johanna Lepasoo on Eesti muusikamaastikul avalikult tegev olnud tänaseks neli aastat. Teekond algas albumiga “Armastuse hiis” (2020) ja on jätkunud mitmete rahvusvaheliste projektidega: “MetsaKene” (2020), Eesti Kunstikuu Abu Dhabis 2 (2021). Emma muusika on lendlevalt meloodiline ja tema kontserdid on intiimsed kohtumised, kus ta halastamatu aususega läheb läbi inimeseks olemise süvakihtide. Laulud on eesti keeles nii tema enda tekstidele kui ka inspireeritud luuleklassikast (D. Kareva, J. Liiv. B. Alver) ja kõlavad nii klaveri kui kitarri saatel.

Osta pilet siit

Tagasi ülesse

Muhu Katariina kirik

07.07.2024

Jaak Tuksam & Ain Agan

Jaak Tuksam on muusik,  kes oma tundliku helikeelega kannab endas nii muret kui ka rõõmu.  Jaaku on sügavalt puudutanud Eesti luuleklassika,  mida omalt poolt viisistades on ta leidnud tee paljude inimeste südametesse.  Ain Agan on muusik ja helilooja,  keda Jaaguga seob pikaaegne sõprus nii elus kui ka kontserdilaval. Kontserdil kõlavad Heiti Talviku, Ernst Enno, Juhan Viidingu ja paljude teiste luuletused. Muusikud esitavad kontserdil ka nende ühise hea sõbra ja lavapartneri Riho Sibula muusikat.

Osta pilet siit

Tagasi ülesse