Programm


Festivali programm täieneb pidevalt, hoia pilk peal nii meie veebi-, kui Facebooki lehel.
 

Muhu Musikatalu

Neljapäev / 20. juuni 2019 / 20:00

Elu nagu Filmis feat. Liina Saar ja Ivi Rausi (Eesti)

“See punkt kus pendel peatub ja algab ääretus…” – Kui Sa ei tea, mis filmist see on, siis tule kontserdile “Elu nagu filmis”. Jazzlauljatarid Liina Saar ja Ivi Rausi koos suurepäraste muusikutega toovad teieni oma lemmikud Eesti filmimuusika klassikast.

Liina Saar on peamiselt jazziringkonna publikule tuttav laulja ja laulukirjutaja. Ta on lõpetanud Stockholmi Kuningliku Muusikaakadeemia ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia ning lisaks täiendanud ennast Göteborgi Muusikaakadeemias. On kaasategev mitme kooseisu juures, millest tuntumad MiaMee, Verbarium, Elletuse, aga ka omanimelise trio koosseisus. 2019.a. aprillis ilmus tema debüütalbum “Õhtulaulud”, mis valiti Raadio Tallinna aprillikuu albumiks. Lisaks õpetab Liina Saar noori lauljaid TÜ Viljandi Kultuuriakadeemias.

Ivi Rausi on muusikuna otsija ja katsetaja, kellele meeldivad kontrastid ja värvid. Ta usub, et on asju, mis eristavad MEID teistest, ja asju, mis teevad MEID selleks, kes ME oleme.
Ivi Rausile meeldib luua, kompida ja lõhkuda piire ning astuda ‘kastist välja’. Ta on lõpetanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia muusikaõpetajana, sukeldunud pärimusmuusika maailma ja avastanud regilaulu võlumaailma ning omandanud magistrikraadi kaasaegse improvisatsiooni erialal. Temalt on ilmunud kaks autoriplaati “KummaLiine Kleit” (2012) ja “2+2 on 2” (2015). Aastal 2018 ilmusid lauljatari eestvedamisel kaks Eesti heliloojatele pühendatud albumit “Aitäh, Valter Ojakäär!” ja “Aitäh, Kustas Kikerpuu!”

Liina Saar – vokaal
Ivi Rausi – vokaal
Jaan Jaanson – kitarr
Raun Juurikas – klahvpillid
Ara Yaralyan – kontrabass
Tanel Ruben – löökpillid

Liina SaarLiina Saar

Tagasi ülesse

 

Sinfonia da Carnaval (Austria)

Sinfonia De Carnaval on Andekatest muusikutest Anna Lang ja Alois Eberl’est koosnev duo Austriast, kes multiinstrumentalistidena mängivad tšellot, trombooni, akordioni, elektroonikat, löökpille ja on ka vokalistid. Nad ammutavad inspiratsiooni jazzi ekspressiivsetest tonaalsustest, kasutavad klassikalise, rock-, ja funkmuusika erinevaid elemente. ning loovad nendest helispektreid, mida mõnikord segatakse ka elektrooniliste helidega.

Sinfonia De Carnaval valiti „New Austrian Sound of Music 2018/19“ Jazz kategoorias viie hulgas parimaks bändiks ja nad esindavad Austriat tänavu Šveitsis, Inglismaal, Eestis, Iraanis, Kasachstanis, Horvaatias, Prantsusmaal, Iisraelis, Palestiinas ja Saksamaal.

Anna Lang – tsello, vokaal, löökpillid
Alois Eberl – tromboon, akordion, vokaal, löökpillid, elektroonika


Tagasi ülesse

 

Marius Neset (Norra)

Noor Norra saksofonigeenius Marius Neset annab kontserdi oma rahvusvahelise 5tetiga festivali avaõhtul, 20. juunil, Muhu Muusikatalu pealaval. Legendaarne Ameerika jazziväljaanne DOWNBEAT valis Marius Neseti ainsaks residendiks Euroopast oma “25 FOR THE FUTURE” muusikute nimekirja, kes kavatsevad kujundada Jazz tulevikku.

Marius Neset – saksofon (Norra)
Ivo Neame – klaver (UK)
Anton Eger – trummid. (Rootsi)
Petter Eldh – kontrabass. (Rootsi)
Jim Hart – vibrafon, marimbafon (UK)


Tagasi ülesse

 
 

Jammitelk

Rahvusvaheline Jamsession & DJ

Tagasi ülesse

 
 

 

Muhu Musikatalu

 

Reede / 21. juuni 2019 / 20:00

True Think (UK)

True Think on uus Briti bänd, mida juhib klahvpillvirtuoos, pianist ja laululooja Robert Mitchell. True Think esitab muusikat oma uuelt, ilmuvalt albumilt, mis sisaldab võimsaid protesti, armastuse ja rahu laule. Kompositsioonides ühendatakse jazz, elektroonika, RnB, Spoken Word, ning filmi- ja rahvamuusika mõjutused, et luua uus, unikaalne sound. Helilooja ja pianist Robert Mitchell on tagasi pöördunud kunstilise meisterlikkuse ja võimsate traditsioonide poole, et saavutada transtsendentsus. Sõltumata sellest, kas tegu on soologa või koos oma ansambliga, keskendub ta džässi olemuse kõrgeimatele ideaalidele. Mitchell on Steinway ja Rolandi artist ning varem on ta esinenud Courtney Pine’i, Bournemouth’ Sümfoonia Koori, Steve Colemani, Basement Jaxxi, Billy Harperi, Alicia Olatuja, Omar Puente, Jhelisa Andersoni, Julien Lourau, Norma Winstone, Orphy Robinsoni, Daymé Arocena, Jose Jamesi, Gregory Porteri, Joshua Redmani ja paljude teistega.

Laval ühinevad Robert Mitchelliga laulja, laulukirjutaja ja maailmakuulsa Kingdom koori liige, Sharlene-Monique (vokaal), multi-instrumentalist Zayn Mohammed, Tom Mason (elektribass, bass synth, keyboards) ja Saleem Raman (trummid, löökpillid). See on nende esimene show Eestis!

Robert Mitchell – klahvpillid
Sharlene Monique – vokaal
Tom Mason – elektribass / bass synth
Saleem Raman – trummid ja perkussioonid
Zayn Mohammed – kitarr

Tagasi ülesse

 

Jammitelk

Rahvusvaheline Jamsession & DJ

Tagasi ülesse

 
 

 

Muhu Musikatalu

 

Laupäev / 22. juuni 2019 / 20:00

20:00 Rita Ray (aka Kristi Raias) (Eesti)

Kristi Raias – esinejanimega Rita Ray – lummab võimsa hääle, isikupärase tämbri ja vahetu musikaalsusega. Ühendades jõulise lavanatuuri kirega souli vastu käib noor laulja eesti jazz’iskeenel täiesti uusi radu.
Eelmine hooaeg kulges Kristi iidolitest inspireeritud projekti “Etta James 80” tähe all. Menukad kontserdid NO99 Jazziklubis, kohvikus Sinilind ja festivalil “Sõru Jazz 2018” andsid hoogu originaalloomingu kirjutamiseks.

Rita Ray – vokaal, klahvpillid
Artis Boriss – klahvpillid
Kristen Kütner – kitarr
Jasper Alamaa – basskitarr
Ott Adamson – trummid


Tagasi ülesse

 

21:00 – Bastien Picot & AURUS (Prantsusmaa)

Teiseks laupäevaseks väliskülaliseks on multitalent Bastien Picot oma uue projektida AURUS. AURUS on kaasaegne miraaž – meie vastuolude inkarnatsioon. Pärast oma viimase projekti 3SOMESISTERS transgressiivset polüfooniat, kasutab AURUS ehk Bastien Picot muusikas oma juurtest ammutatud “Maloyat” (traditsiooniline muusika Réunioni saarelt) mis on nagu rümide lööklaine James Blake’i, Peter Gabrieli või Woodkid’i ristteel. Bastien Picot on Reunioni saarel sündinud polümorfne laulja-laululooja. Ta elab oma lummava saare ja Pariisi vahel, mis on hullumeelne valgusküllane linn, ning teeb koostööd paljude rahvuslike ja rahvusvaheliste kunstnikega kogu maailmas.

Bastien on oma projektiga “3somesisters” koostööd teinud Stevie Wonderi, Fred Wesley, Charles Aznavour’i ja Yael Naïmiga, tema hääl kõlab koos André Ceccarelli, Sylvain Luci ja Hadrien Feraudiga hiljuti salvestanud Richard Bona jazzalbumil.

Eelmisel aastal tunnustati IOMMA-s Bastien Picot’i ainulaadset ja hingelist häält, Tema esimene sooloalbum „Chimera” ilmub 2020. aastal.

AURUS:
Bastien Picot – vokaal, perkussioonid
Anthony Winzenrieth – klahvpillid / kitarr/ elektroonika /löökpillid /back vokaal Baptiste de Chabaneix – trummid


Tagasi ülesse

 

22:30 – Lee Oskar (USA)

Juu Jääb 2019 üheks kõige olulisemaks külaliseks on kindlasti elav legend Lee Oskar.
Tuntud edulugu kirjeldav väljend – “Ajalehepoisit miljonäriks! “ – käib Lee Oskari kohta nii muusikalises kui majanduslikus mõttes.
Sündinud Kopenhaagens, sai ta 6 aastaselt naabritelt kingituseks suupilli, mida hakkas harjutama ja mängima.
17 aastaselt otsustas Lee, et ainuõige koht suupilliga karjääri tegemiseks, on ikkagi USA ja liikus Euroopast New Yorki, taskus ainult väike suupill. USAs arendas Lee Oskar välja oma suupilli mudeli – Lee Oskar Harmonicas – täiendas seda instrumenti aastate jooksul ja täna leidub see pill igas muusikapoes üle maailma.
Helilooja ja suupillivirtoosina on Lee koos mänginud ja lugusid produtseerinud muusikamaailma ikoonidega: Bob Marley, Jimi Hendrix, Mick Jagger, Paul McCarney. Lee Oslar on ka Low Rider Bandi asutajaliige.
Juu Jääbil on koos Lee Oskariga laval suur koosseis. Tema õpilane – laulja ja suupilliartist David Rotundo ja Desmond Brown Kanadast, Enrico Crivellaro Itaaliast ja Eesti muusikute paremik.
23. juunil annab Lee Oskar huvilistele Juu Jääbil ka suupilli workshopi ja samuti tutvustab oma maalikunsti, kuna ta on ka suurepärane maalija.

Lee Oskar – suupill (USA)
David Rotundo – vokaal, suupill – (Kanada)
Desmond Brown – kitarr, vokaal (Kanada)
Riho Sibul – kitarr
Ain Agan – kitarr
Raul Vaigla – bass
Jaak Ahelik – trummid
Villu Veski – sakosfon
Mati Vaarmann – Hammond orel

Eestlaste südameid enim võitnud Lee Oskari lugu on “Just Because”, mida Eestis esitasid Kaja ja Hele Kõlar ansambliga Radar ja hiljem A Rühm, pealkirjaga “Tulen saarelt”
Legendaarne band “The War”:

Tagasi ülesse

 

Jammitelk

Rahvusvaheline Jamsession & DJ
Keskööst varaste hommikutundideni toimub Jämm nimega “Jaak Jääb”, kus peale ametlikult laval esinenud artistide asutub üles ka hulgaliselt Eesti tuntud lauljaid ja muusikuid bandiest Ultima Thule, Muusik Seif, Compromise Blue, Lament jne, mille asutajaliikmeks on olnud Jaak Ahelik, et Jaaguga koos sünnipäevajämmi teha.

Tagasi ülesse